Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.
OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).
Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.
Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Ahoj za pár okamžiků se chystám na mém hlavním pc přejít na linux konkrétně na openSUSE 11.2 Milestone 7 protože se SUSE jsem už pracoval trošku i dřív.. ale mám na Vás 2 dotazy.
1) můžu nějak rozumně spustit mojí Windows mirandu? každý doporučuje použít nějakou aleternativu, ale to si já nemůžu dovolit mám tam přes 1000 kontaktů takže velká část už je přámo v Mirandě a také historie za několik let :(
2) Když nedávno vyšel VMWare Workstation 6.5 slyšel jsem, že má konečně podporu DirectX 9. Znamená to, že když si ho nainstaluju a do něj třeba XP X64, že budu moct hrát plnohodnotně hry s minimální ztrátou výkonu oproti hraní přímo ve Windows?
Moc děkuji za odpovědi :)
Ad. Miranda: Miranda samotná viacmenej beží, pozor ale na pluginy a na "hračky" typu skiny na contact list (doporučujem vopred otestovať)
Ad. VMWare: niečo o kompatibilite Direct3D je na communities.vmware.com/docs/DOC-1287. Neviem, ako je to so 64-bitovým guest systémom, ale asi bude treba HW podporu pre virtualizáciu (AMD-VT / Intel VT-x)
Tiskni
Sdílej: