abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.6. 15:22 | IT novinky

    Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    13.6. 02:22 | Nová verze

    Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1916 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: šumění přes mirkofon a nebo nefunkční mikrofon

    zacatecnik avatar 26.9.2009 07:25 zacatecnik | skóre: 12 | kousek od Teplic
    šumění přes mirkofon a nebo nefunkční mikrofon
    Přečteno: 697×

    Zdar řeším problémy s mikrem. Když mám v ovládání hlasitosti (aka alsamixeru) nahlas mikro píská to, musím to ztlumit na nějakých 60 %. Pak to jde... Strašně mi to ale přes mikro praská (šumí) při nahrávkách, tak jsem prolezl ArchWiki a našel že mám stáhnout nějaké posuvníky v alsamixeru, stáhl jsem mic, mic boost a  je to lepší, ale pořád to dost šumí. Zkoušel jsem si hrát v Audacity. V Audacity používám pronahrávání Front Mic a funguje to. Zkoušel jsem GNOME aplikaci gnome-sound-recorder a tam nahrávání nešlo, zvoleno: Front Mic Boost ani zbylé tři volby (Mic Boost, Záznam, Digital) nenhrávají. Zvolím tedy v ovládání hlasitosti z HDA ATI SB (alsa mixer) na Realtek ALC660-VD (oss mixer) a zkouším mikrofon a nejde (mimochodem tímhle posuvníkem když hýbu tak to šumí, v alse to pískalo). VRACÍM se zpět v ovládání hlasitosti přes alsamixer a Audacity už na Front Mic nenhrává. Zkoušel jsem nejdříve restart PC a poté i připojit externí mikrofon a zkoušel alsu i oss a prostě už mi nejde nahrávat, hm co teď ? :(

    Odpovědi

    zacatecnik avatar 26.9.2009 07:29 zacatecnik | skóre: 12 | kousek od Teplic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: šumění přes mirkofon a nebo nefunkční mikrofon

    malá oprava: v alse když posouvám posuvník nahoru u front mic tak to píská, u microphone to začne šuměť, stejně jako v oss...

    16.10.2012 13:53 Ondřej Suchý
    Rozbalit Rozbalit vše Re: šumění přes mirkofon a nebo nefunkční mikrofon
    http://www.youtube.com/watch?v=ZabMvKpMRkE&feature=plcp jednoduchej návod jak se toho zbavit

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.