Minetest (Wikipedie), tj. multiplatformní open source voxelový herní engine a hra inspirovaná Minecraftem, se přejmenovává na Luanti.
Minulý týden byl představen (YouTube) Rocky Linux from CIQ (RLC) aneb Rocky Linux s komerční podporou od společnosti CIQ. Cena podpory je 25 000 dolarů ročně bez ohledu na počet jader CPU, serverů nebo virtuálních počítačů.
Byla aktualizována časová osa podpory Manifest V2 v Chrome, tj. verze API rozšíření webových prohlížečů. V průběhu týdnů budou rozšíření Chrome používající tuto verzi deaktivována a uživatelům budou doporučeny alternativy používající Manifest V3. Uživatelé Chrome si mohou pomocí "chrome://extensions/" zjistit, kterých rozšíření se to týká. Například také uBlock Origin. Podporu Manifest V2 v Chrome bude možné dočasně prodloužit nastavením ExtensionManifestV2Availability.
Sada nástrojů Distrobox pro spouštění libovolných linuxových distribucí v terminálu pomocí kontejnerů byla vydána ve verzi 1.8.0.
Byly zpracovány a zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2024. Přistupovat k nim lze přímo z programu, kde jsou také odkazy na prezentace, nebo z YouTube.
Byla vydána nová verze 1.4 svobodného multiplatformního vektorového grafického editoru Inkscape. Podrobný přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání.
Softwarový KVM Input Leap (dříve Barrier) byl vydán ve verzi 3.0.0 (a následně pár opravných). Přidává podporu Waylandu a Qt6. Jde o první vydání od přesunu z projektu Barrier v roce 2021. Barrier vznikl jako fork Synergy, jehož verze 2 byla částečně proprietární a její bezplatná open-source verze měla umělá omezení.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2024, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
S tym roundcube snad zartujete, nie? Je to predsa web client.
RoundCube je fajn, ale na desktopu bych prostě webový mail nikdy nepoužíval, není nad klasického klienta. V současnosti používám KMail (Kontact) a Thunderbird. Ještě můžeš zkusit Outlook přes Wine :-P
Ste idealista... ja uz dlhsie hladam rozumny, pouzitelny, prehladny, rychly, (...) mail client (zhruba vase poziadavky), ale podla mna je to mytus. Nic take neexistuje. Pre mna je to aplikacia, ktorej ziadna realizacia mi nebude nikdy vyhovovat. Presiel som sylpheed(-claws)-om, thunderbirdom a momentalne som pri evolution... ale to je tiez tak viacmenej znudze cnost (tiez je kopec veci, ktore mi proste nevyhovuju)... podobny problem som riesil aj na windowsoch... tam som tiez presiel na TB 3b4 (tie unifikovane priecinky pre viac IMAP uctov je proste uzasna vec), predtym to bol chvilu MS Outlook, ktory je strasne tazkopadny pomaly moloch s neprehladnym ovladanim (uz nikdy viac!).
Na linuxe sa asi vratim k TB... pripadne pockam, kym vyjde trojka stable a uvidim... TB ako jediny som pouzival najdlsie... z toho usudzujem, ze mi vyhovoval asi najviac so vsetkych ostatnych
Uspokojte sa s tym, co ste pouzivali doteraz... pravdepodobne bol asi tiez najpouzitelnejsi so vsetkych ostatnych
mutt
NN
Opera mail je bozi. Je dostatecne rychly, vicevlaknovy a podporuje vice uctu, imap folders, ssl, filtrovani je taky pomerne vychytane. Rekl bych lepsi nez v klasickych mail klientech. Nema totiz oddelene filtry od slozek. Pravidla jsou definovana primo na slozce, navic jde omezit jejich aplikovani na postu z rodicovske slozky, coz mi v celkovem dusledku prijde vice intuitivni. Jedine co mi na opera mailu dost chybi je kalendar nebo integrace s nim.
ftp://ftp.ntua.gr/pub/www/Opera/linux/1000/final/en/x86_64/opera-10.00.gcc4-qt4.x86_64.tar.bz2
Tiskni Sdílej: