Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
Dobrý den,
právě byl ve firmě nainstalovaný nový software pro výrobu oken - KLAES.
Poskytující firma chce zajistit přístup do vnitřní sítě pomocí ISL Light klienta.
Na linuxových stanicích tento program použít lze.
Ale já tento program neznám a nechce se mi pouštět do vnitřní sítě něco s uzavřeným kódem o čem toho moc nevím.
Chtěl jsem se tedy nejdříve poradit zde.. pokud s tímto softwarem máte někdo zkušenosti, napište, prosím.
Děkuji za radu!
Podle toho co jsem si nastudoval tady: http://en.wikipedia.org/wiki/ISL_Online se jedna o verzi vzdalene plochy, kterou navazuje klient na konkrenich portech (7615, 80 or 443) zevnitr ven a otvira pristup dovnitr. Zabezpeceni se realizuje pomoco SSL. Pouziva se pro help-desky..
Jako alternativa se nabizi klasicke 3389 RDP, OpenVPN zalezi chtel vubec ve vnitrni siti delat..kazdopadne je potreba krome abezpeceni, to cele osekat na IP a porty.
NN
Hledal jsem také kde ses dalo, ale wikipedie mne nenapadla (a to se tam obvykle dívám!). Právě ty porty jsem nemohl najít..
To bude docela zajímavé. Děkuji!
Tiskni Sdílej: