LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Dobrý den,
právě byl ve firmě nainstalovaný nový software pro výrobu oken - KLAES.
Poskytující firma chce zajistit přístup do vnitřní sítě pomocí ISL Light klienta.
Na linuxových stanicích tento program použít lze.
Ale já tento program neznám a nechce se mi pouštět do vnitřní sítě něco s uzavřeným kódem o čem toho moc nevím.
Chtěl jsem se tedy nejdříve poradit zde.. pokud s tímto softwarem máte někdo zkušenosti, napište, prosím.
Děkuji za radu!
Podle toho co jsem si nastudoval tady: http://en.wikipedia.org/wiki/ISL_Online se jedna o verzi vzdalene plochy, kterou navazuje klient na konkrenich portech (7615, 80 or 443) zevnitr ven a otvira pristup dovnitr. Zabezpeceni se realizuje pomoco SSL. Pouziva se pro help-desky..
Jako alternativa se nabizi klasicke 3389 RDP, OpenVPN zalezi chtel vubec ve vnitrni siti delat..kazdopadne je potreba krome abezpeceni, to cele osekat na IP a porty.
NN
Hledal jsem také kde ses dalo, ale wikipedie mne nenapadla (a to se tam obvykle dívám!). Právě ty porty jsem nemohl najít..
To bude docela zajímavé. Děkuji!
Tiskni
Sdílej: