Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
A) jakou máš konfiguraci? B) přes ssh se tam dostaneš? C) co vlastně používáš, rpm, nomachine, free nebo něco lepšího? D) co logy? Dodáš?
Tam neni co koumat, nainstalováno máš, v klientu zadáš profil a připojíš se, ono to při prvním spojení zjistí klíče, uloží a pamatuje. Čili se připojíš ... to nejde? Pokud se nepletu, instalace nedělá cesty, soubory jsou v /usr/NX/bin.
Připojuješ se přes LAN nebo něco pomalejšího/s vyšší odezvou? Já si nastavil v sešně jen jpeg kompresi a celkem to kmitá.
NX> 203 NXSSH running with pid: 28771 NX> 285 Enabling check on switch command NX> 285 Enabling skip of SSH config files NX> 285 Setting the preferred NX options NX> 200 Connected to address: 10.0.0.12 on port: 22 NX> 211 The authenticity of host '10.0.0.12 (10.0.0.12)' can't be established. RSA key fingerprint is 14:fb:75:20:f7:26:c1:0e:73:5c:7c:db:4d:ac:0e:3e. Are you sure you want to continue connecting (yes/no)? Warning: Permanently added '10.0.0.12' (RSA) to the list of known hosts. NX> 202 Authenticating user: nx NX> 208 Using auth method: publickey NX> 204 Authentication failed.
Hmm, a klíčema jsi si jistej? Ať konfigurací autentikace nebo umístěním klíčů? Ssh a nx maj klíče jinde, klienti.
# ./nxserver Usage: nxserver [Option] ... --keygen Generate a new pair of SSH keys. After running this procedure, the NX clients will use the key: /usr/NX/share/keys/default.id_dsa.key to connect to this NX server.
Ok, mimochodem docela pozdě jsem objevil, že logy jsou nejen v nxserver.log, ale i auth.log.
Tiskni
Sdílej: