Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
vzctl set 1 --ipadd [ipv6addr] --save echo 1 > /proc/sys/net/ipv6/conf/all/forwardinga to je zhruba vsechno kam jsem se dostal, virtual ma svoji adresu (ale s maskou /128 misto /64), ovsem nejde ping6nout ven, ani z hostitele dovnitr. V konfiguraci OpenVZ mam IPv6 povoleno. Pri ping6 z virtualu mi to pise, ze sit neni dostupna. IPv4 bez problemu funguje. Hral jsem si taky s radvd, nevim jestli je to potreba, v kazdem pripade se mi to nejak nedari nastavit, vsechny tutorialy jsou o sprave prideleneho subnetu, kdezto ja mam jenom nekolik pridelenych IPv6 adres. Navic to zcela urcite nevyresi to, ze nemuzu pingnout z virtualu na hostitele.
Řešení dotazu:
sysctl -w net.ipv6.conf.eth0.proxy_ndp=1
a ip -6 neigh add proxy $client6 dev venet0
mam dojem, ale i bez toho bys mel pingat minimalne ipv6 branu i eth0 adresu. Taky by bylo dobre se podivat, zda ipv6 mas vubec povoleno v nastaveni openvz. Mam dojem ze duvod proc to nejde je ze neni nastaven ipv4 forwarding, ktery se pouziva pro ipv6 (zrejme nejaky hack). Takze sysctl -w net.ipv4.ip_forward=1
Preji hodne stesti, taky jsem si s tim uzil, nakonec to ale funguje docela spolehlive, podotykam ze nic vic krome prirazeni adresy prez vzctl neni treba delat uvnitr vserveru (nenastavovat brany, apod), melo by to fungovat ihned. Take vas muze zmast spatny prefix (v mem pripade /32 a /128), ktery se tam automaticky nastavi. Ale i tak to funguje
ip -6 neigh add proxy [ipv6adresa] dev eth0
Tiskni Sdílej: