Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Kdyz otevru notebook, tak se objevi dialog pro zadani hesla. Po zadani hesla cekam asi tak minutu nez mi nabehne desktop.
Zkousel jsem take prepnout do jine console CTRL+ALT+F1, ale tam je take prazdny obraz.
Myslim, ze to zacalo, kdyz jsem presel na sifrovany filesystem, ale nejsem si uplne jisty.
Ma nekdo ten samy problem? Nevite cim to muze byt?
Debian Unstable KDE4 Thinkpad X61
Řešení dotazu:
Myslim, ze to zacalo, kdyz jsem presel na sifrovany filesystemV tom případě bych řekl, že to může být tím, že je nutné po probuzení notebooku rozšifrovat celý obsah RAM a nahrát jej do paměti. Předpokládám, že před otevřením notebooku je obsah RAM zašifrován a zapsán na disk a RAM vymazána – z bezpečnostních důvodů, když s notebookem nepracujete, dá se očekávat, že jej nemáte plně pod kontrolou.
Mam 2GB Ram. Kdyz otevru notebook tak vidim sporic a KDE dialog na zadani hesla. To je zobrazeno temer okamzite.
Napriklad nyni, jsem zavrel viko. Notebook se uspal okamzite bez zdrzeni. Viko otevru, okamzite vidim sporic a dialog. Zadal jsem heslo a vse najelo rychle.
Kdyz ho ale necham spat nejakou dobu, tak po zadani hesla cekam nejakou dobu, nez mi zpatky nabehnou KDE4.
Sifruju vse vcetne swapu. Pouzivam LUKS, tedy cryptsetup.
cipher: aes-cbc-essiv:sha256 keysize: 128 bits
Nejaky napad jak zjistit kde je problem?
Ve druhem pripade se opravdu probouzite z RAM? Neni to nahodou z disku? Problemy se daji obvykle zjistit z logu.
Odhadu pana Jirsaka prilis nerozumim, pokud se bavime o suspend-to-RAM, tak se pri probouzeni nic nerozsifrovava, jak nazev napovida vse zustava normalne v RAMce, uspi se jen periferie a procesor.
Tak to vypada, ze kdyz mam network interface up a udelam suspend-to-ram, pak odpojim notebook se site, tak to najizdi pomalu.
Kdyz shodim network interface a pak udelam suspend-to-ram, pak odpojim notebook, tak pak to najizdi normalne.
Jeste udelam par testiku, abych nasel co se presne deje a za jakych podminek. Myslim, ze problem bude KDE4.
Ale to jsou nepekna, zla slovicka!Myslim, ze problem bude KDE4.
/etc/dhcp3/dhclient.conf
prida radek
timeout 10;(pripadne pokud tam uz timeout nekde je, tak se zmeni) tak to pomuze?
Tiskni
Sdílej: