abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:00 | Zajímavý software

    Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    4.8. 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    4.8. 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    4.8. 11:44 | Nová verze

    Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 11:11 | Zajímavý článek

    První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    4.8. 00:55 | Pozvánky

    Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    3.8. 17:22 | Zajímavý článek

    Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 50
    3.8. 16:33 | IT novinky

    Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2326 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Pomalý start Ubuntu 9.10

    30.10.2009 12:59 vicko
    Pomalý start Ubuntu 9.10
    Přečteno: 384×
    Ahoj, na svym notebooku Dell Inspiron 5150 (Pentium 4 2.6 GHz, 512 MB RAM, disk 40GB - zabráno 88%)se po aktualizaci přes Správce aktualizací z 9.04 na 9.10 karmic rapidně snížila rychlost startu systému. Kernel se sem s Jauntym nastěhoval 2.6.31-14-generic. Používám auto login, bez GDM i čehokoliv jinýho. Podle bootchartu trval start okolo 1:50, čili než se s tim dá něco dělat tak obvykle čekám dvě a půl minuty, což mi přijde hodně nenormální když v Jaunty jsem byl podle bootchart do 40 sekund, reálně do 1:30 určitě. Po startu je rychlost řekněme obdobná s předchozím Ubuntu, žadný větší rozdíl.

    No takže jsem se samozřejmě chvíli vrtal BootUp-Manager, čímž jsem si to asi i slušně rozvrtal. Výsledek je snížení na bootchartovou 1:30, ale teď už s tim ani nehnu, čili na podstatu jsem nepřišel.

    Nevíte někdo jak to zrychlit?

    Budu rád i když sem hodíte vaše bootcharty, nebo i printscreeny BootUp-Manageru.

    Přikládám bootcharty Jaunty, Karmic bez úprav a nynější stav.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.