abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.6. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | IT novinky

    V Edici CZ.NIC, knižní řady správce české národní domény, vychází nová kniha Martina Malého Kódy, buildy, firmwary. Autor po půl roce od vydání předchozího titulu přichází se svou již sedmou knihou, tentokrát zaměřenou na vývoj programového vybavení pro embedded zařízení. Publikace s podtitulem Základy vývojářského řemesla pro tvůrce hobby elektroniky nabízí praktického průvodce pro všechny, kdo své projekty vytvořené s Arduinem

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:44 | Komunita

    V Brně na FIT VUT probíhá dvoudenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2026. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.6. 19:11 | Zajímavý projekt

    Vývojáři Ubuntu představili projekt Myna, tj. iniciativu zaměřenou na přidání funkce převodu řeči na text do prostředí desktopu Ubuntu. Dle plánu již v Ubuntu 26.10.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.6. 18:33 | Zajímavý software

    Společnost Epic Games představila nový open source systém pro správu verzí Lore navržený pro "bezprecedentní škálovatelnost dat i týmů a optimalizovaný pro projekty, včetně her a zábavy, které kombinují kód s velkými binárními soubory, aby uspokojil potřeby vývojářů i umělců". Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.6. 15:33 | IT novinky

    Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provedl v říjnu 2024 místní šetření u společnosti Seznam.cz. Úřad prověřoval důvodné podezření na možné protisoutěžní jednání, konkrétně zneužití dominantního postavení. Krajský soud v Brně v květnu 2025 konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné. Nejvyšší správní soud (NSS) včera rozhodl, že šetření bylo provedeno v souladu se zákonem. Krajský soud bude muset případ posoudit znovu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.6. 12:22 | IT novinky

    Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1940 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: časy na vfat

    5.11.2009 09:51 ludolf
    časy na vfat
    Přečteno: 151×
    Mám problém s různě zobrazenými časy souborů na USB (formátováno na fat - používám jak pod linuxem tak pod windows, připojováno jako vfat) a HDD. Například na USB se soubory vytvořené v období letního času zobrazí s časem o hodinu větším.

    Vadí mi to hlavně při porovnávání adresářů na USB a HDD (které soubory jsou novější). Zatím to obcházím tím, že porovnávám soubory podle obsahu, to je nepohodlné a zdlouhavější.

    Ví někdo, jak tento problém vyřešit? Ideálně kdyby se časy souborů na USB zobrazovaly správně nebo alespoň jak zajistit, aby se hodinové rozdíly při porovnávání ignorovaly (používám např. Midnight Commander, ale mohl bych přejít na jiný manažer).

    Pokud tomu dobře rozumím, problém je v tom, že na vfat se ukládá "aktuální" čas, v linuxu se při čtení převede na světový čas podle AKTUÁLNÍHO období (tj. teď se přičte 1 hodina) a při zobrazení se převede na aktuální čas podle období VZNIKU (tj. pro soubory z letního období se přičtou 2 hodiny).

    Napadlo mne formátovat USB na NTFS (tam se údajně ukládá také světový čas), ale jednak nevím, zda to lze, jednak jsem se dočetl, že práce s NTFS v linuxu se rozhodně nedoporučuje.

    Odpovědi

    5.11.2009 11:05 Andrej Herceg | skóre: 43
    Rozbalit Rozbalit vše Re: časy na vfat
    Skúšal si pri mount použiť aj tz=UTC?
    5.11.2009 13:19 ludolf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: časy na vfat
    Ne, ve verzi jádra 2.6.25.16 to, zdá se, není. Podle popisu na webu by to bylo řešení, kdybych měl na vfat časy jednotně v UTC (což je leckdy rozumné, třeba pro foťáky) - pak odpadne přepočet na světový čas. Já tam mám ale časy v CET/CEST, takže přepočet potřebuji a dokonce podle období zima/léto data souboru.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.