Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Můj souhrn zkušeností: mam radši /boot extra, když si zpackam kořen (aneb /), tak nabootuju a vidim to. Mam rád reiserfs, už jsem zažil, že s dělením na kořen a swap byly i soubory kernelu (vmlinuz) zbourané, disk zaplněný na 100% od nahrávání z televize a pak smolíček. No, konkrétnějš, mně vyhovuje dělit disk na malej /boot, dva kořeny - pro dvě distra a swap. Můžu tak testovat další distro bez mazání dat či nuceného přechodu hop nebo trop, půjde nebo nepůjde.
Ad balíčky: vše se obvykle dodává v balíčkách (je to v *.rpm na instalačních médiích, ať pro bezpečnost, autenticitu a tak), autor distribuce se snaží vydat release tehdy, když ji považuje za konkurenceschopnou - tedy i tehdy když je tam podpora pro co nejvíc hardwaru.
Mimochodem jestli jsi začátečník a máš čas, nech si udělat instalaci aspoň dvakrát nebo procházej menu a koukej při instalaci, co tam vše je - měl by tam být popis programu, účel a tak. Nech si nainstalovat vše a koukej pak, co to dělá, až budeš dané programy spouštět, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Pro daný účel bývá v repozitářích více kvalitních programů, jelikož každému se líbí něco jiného.
Asi najdeš zastánce Fedory, mně lidi tvrdí, že je to hodne bleeding edge distribuce = skoro testovací. Sám bych Ti na rozkoukání možná poradil spíš ubuntu.
Tiskni
Sdílej: