Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Řešení dotazu:
U sdileneho kalendare uvidi detaily soukrome udalosti jen ten, kdo tu udalost pridaval, tedy presneji, uzivatel A si prida udalost, ze ma byt 10.11. 12:00 nekde na urcenem miste.
Uzivatel A uvidi, ze 10.11. ve 12:00 ma byt tam a tam, vsichni ostatni pouze uvidi, ze uzivatel A ma 10.11. 12:00 nejakou udalost, ale nevidi detaily udalosti, nedozvi se teda kde ma treba byt.
Ucel ve vysledku je k tomu, aby ten kdo pridava udalosti do kalendare nekomu jinemu videl, ze dotycny nema cas, ale proc to ho nemusi zajimat.
Je mozne, ze Lighthing k tomu kalendari pristupuje jakoby kdyby nebyl sdileny, vubec nevi kolik uzivatelu ho ma pridano do klienta a nekde by mozna v tom icalu stacilo nastavit, ze kalendar je sdileny, aby se Lighting prepnul do spravneho modu
Dalsi mozna vec je, ze ical k tomuto neni urcen a bude potreba pouzit jine reseni.
Popravde vubec ical format neznam, kalendare a spol. znam v pouziti s ruznyma groupware resenimi, kde tohle funguje bez problemu, ale jak je to reseno na transportni ceste (server-klient), to jsem zatim nepotreboval...
Tiskni
Sdílej: