abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:11 | IT novinky

    Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 15:11 | IT novinky

    Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:11 | IT novinky

    V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:33 | Nová verze

    Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    4.12. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 14:00 | IT novinky

    Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 04:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    4.12. 02:44 | Komunita

    Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.12. 18:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (22%)
     (15%)
     (25%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 432 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Demultiplexer MPEG-2 System Stream

    15.11.2009 14:16 lapivorax
    Demultiplexer MPEG-2 System Stream
    Přečteno: 711×
    Přešel jsem na OpenSUSE 11.2 z OpenSUSE 10.3. Nefunguje přehrávání filmů, nejen z DVD. Nejprve na Totemu. Hlásí to, že chybí demultiplexní modul, Zásuvný modul Demultiplexer MPEG-2 System Stream je vyžadován. Popřípadě, že můj Gstreamer nemá naistalovaný modul. Pokusil jsem se o řešení: - nainstaloval jsem další přehrávače: Xine, Kaffeine, MPlayer. Ve výsledku všichni hlásí podobnou chybu - pokusil jsem se odinstalovat Totem, ale kvůli závislostem se nezadařilo. - gůgloval. - navštívil jsem různé diskuze a pokusil se o: - nainstalovat vše z repozitáře, co vypadá jako rozšíření Gstreameru. Příliš závislostí a co se dalo, nepomohlo. - nainstalovat kodeky pro OpenSUSE. Instalace trvala neskutečně dlouho, až mi to zahlásilo, že to nejde. Možná proto, že jsem neodinstalovat ty staré (jestli je vůbec mám). - nainstalovat novější libdvdcss, ale už ani nevím, kde tkvěl neúspěch (jestli to bylo vůbec potřeba) Zvuk mi jde. Přehrávání videa i se zvukem na Realplayer taky. DVD mechanika je funkční, ale jak říkám, nejdou ani filmy uložené na disku. Přeji všem hezký den

    Odpovědi

    15.11.2009 14:18 lapivorax
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Demultiplexer MPEG-2 System Stream

    Přešel jsem na OpenSUSE 11.2 z OpenSUSE 10.3.

    Nefunguje přehrávání filmů, nejen z DVD. Nejprve na Totemu.

    Hlásí to, že chybí demultiplexní modul, Zásuvný modul Demultiplexer MPEG-2 System Stream je vyžadován. Popřípadě, že můj Gstreamer nemá naistalovaný modul.

    Pokusil jsem se o řešení:

    - nainstaloval jsem další přehrávače: Xine, Kaffeine, MPlayer. Ve výsledku všichni hlásí podobnou chybu

    - pokusil jsem se odinstalovat Totem, ale kvůli závislostem se nezadařilo.

    - gůgloval.

    - navštívil jsem různé diskuze a pokusil se o:

    - nainstalovat vše z repozitáře, co vypadá jako rozšíření Gstreameru. Příliš závislostí a co se dalo, nepomohlo.

    - nainstalovat kodeky pro OpenSUSE. Instalace trvala neskutečně dlouho, až mi to zahlásilo, že to nejde. Možná proto, že jsem neodinstalovat ty staré (jestli je vůbec mám).

    - nainstalovat novější libdvdcss, ale už ani nevím, kde tkvěl neúspěch (jestli to bylo vůbec potřeba)

    Zvuk mi jde. Přehrávání videa i se zvukem na Realplayer taky. DVD mechanika je funkční, ale jak říkám, nejdou ani filmy uložené na disku.

    Přeji všem hezký den

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.