Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ahojte, potrebujem pre nic eth1 bloknut prevadzku na porte 3260
moj pokus zlyhal.
iptables -I INPUT -o eth1 --destination-port 3260 -p tcp -j DROP
co by ste mi poradili?
Kde je ten port 3260, na tom stroji, kde nastavuješ? Nebo na cíli? A fakt je to tcp? Nebyl by lepší blokovaný OUTPUT?
Pokud blokuju odchozí provoz na port 3260, tohle
iptables -A OUTPUT -p tcp -m tcp --dport 3260 -j DROPdělá to, co chcete ... potvrdí i "watch -d iptables -nvL" ... uvidíte počítat pakety u daného pravidla.
Ok, tak tam dopište -i ethX a sledujte, zda Vám to matchuje.
Samozrejme mate z vaseho pohledu pravdu. Ovsem v linuxovem svete je obecne uznavana strategie "vse zakazat, pozadovane povolit" (a logicky mi prijde podstatne rozumejsi), kdezto strategii "vse povolit, nechtene zakazat" povazuji za zcestnou.
nebo dokonce nepoužívat firewall vůbec, je legitimní řešení - pro lidi, kteří nerozumějí síťování, dokonce lepší, než zápasení s firewallemTo povazuji za nasledek tvrzeni Microsoftu, ze "kazdy muze byt adminem". Kdyz necemu nerozumim, tak se v tom nehrabu a necham to nekomu, kdo tomu rozumi. Motor v aute si taky nebudu opravovat sam (pokud nejsem automechanik)
a pod dojmem "mám firewall, nic se mi nemůže stát" se bude chovat nezodpovědněTo je to same, jako kdyby si ridic rekl "mam airbag, muzu jezdit jako hovado, mi se nic nestane". Bohuzel na cestach (i na internetu) to podle toho vypada
No ale to jsme ponekud odbocili od tematu
Samozrejme mate z vaseho pohledu pravdu. Ovsem v linuxovem svete je obecne uznavana strategie "vse zakazat, pozadovane povolit" (a logicky mi prijde podstatne rozumejsi), kdezto strategii "vse povolit, nechtene zakazat" povazuji za zcestnou.Ovšem tahle strategie znamená hlavně spouštět jenom služby, které je potřeba mít spuštěné, což na běžném desktopu bude znamenat žádné služby poskytované do sítě. Takže pak není nic, co by firewall přímo na počítači mohl chránit.
iptables -I FORWARD -i eth1 --destination-port 3260 -p tcp -j DROPNN
Tiskni
Sdílej: