Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Zdravím,
chtěl bych se zeptat zda existuje nějaký prográmek na statistiku přenosu dat. Konkrétně mi jde o to abych měl spuštěný na svém notebooku s Ubuntu 9.10 například v liště a zaznamenávalo to hlavně objem přenosu dat přes určité síťové rozhraní. Abych viděl kolik dat se přeneslo hlavně za měsíc, týdně denně. Neškodil by třeba i informace o aktuálním přenosu a rozdělění na upload a download.
Snažil jsem se, ale nemůžu nic takového najít. Pro představu mám namysli třeba něco takového.
Předem díky za jakékoliv tipy.
Řešení dotazu:
A co si vystup ifconfigu nasmerovat do souboru, pomoci sed, grep a jednoducheho skriptu zpracovat do textoveho souboru s casem a objemem dat treba kazdy den.
No to cacti co jsem pochopil, tak je pro monitorovani cele i pomerne velke site.
Jo to by asi slo, ale ja nejsem linux guru, spis noob, takze vytvoreni nejakeho vlastniho skriptu, kdyz ani nevim jak to poradne funguje a co bych mel psat neni pro mne asi uplne idealni reseni.
Pokud vim, tak network-manager-gnome nemonitoruje sit, ale je jen pro spravu sitovych pripojeni a rozhrani. Kazdopadne ten KNemo vypada moc dobre. Neco takoveho si predstavuji. Lze to nainstalovat i do gnome prostredi? Nebo je to vylozene jen pro KDE a v Gnome by to nefungovalo?
Kazdopadne vsem moc dekuji za tipy.
Lze to nainstalovat i do gnome prostredi?Ano, nainstalovat a provozovat Knemo v Gnome prostředí lze. Je třeba se však připravit na to, že se spolu s tímto programem nainstaluje spousta knihoven a závislostí na KDE (možná i několik desítek MB). Pokud tedy už nějaký ten program program závislý na QT a KDE v Ubuntu nemáte, to už byste měl ty závislosti nainstalované.
Tiskni
Sdílej: