abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.26 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Nová verze

    CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 26. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 26 vychází z Wine 11.0, D3DMetal 3.0, DXMT 0.72, Wine Mono 10.4.1 a vkd3d 1.18. Do 17. února lze koupit CrossOver+ se slevou 26 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | Komunita

    KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Zajímavý projekt

    Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 7
    včera 11:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 36.0, tj. první stabilní verze nové řady 36, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:44 | Nová verze

    Byl vydán LineageOS 23.2 (Mastodon). LineageOS (Wikipedie) je svobodný operační systém pro chytré telefony, tablety a set-top boxy založený na Androidu. Jedná se o nástupce CyanogenModu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:44 | IT novinky

    Od března budou mít uživatelé Discordu bez ověření věku pouze minimální práva vhodná pro teenagery.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    9.2. 23:43 | IT novinky

    Evropská komise (EK) předběžně shledala čínskou sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok návykovým designem v rozporu s unijním nařízením o digitálních službách (DSA). Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie a má rozsáhlé pravomoci, o tom informovala v tiskovém sdělení. TikTok v reakci uvedl, že EK o platformě vykreslila podle něj zcela nepravdivý obraz, a proto se bude bránit.… více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    9.2. 18:33 | Nová verze

    Offpunk byl vydán ve verzi 3.0. Jedná se o webový prohlížeč běžící v terminálu a podporující také protokoly Gemini, Gopher a RSS. Přibyl nástroj xkcdpunk pro zobrazení XKCD v terminálu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.2. 18:22 | Zajímavý projekt

    Promethee je projekt, který implementuje UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) bindingy pro JavaScript. Z bootovacího média načítá a spouští soubor 'script.js', který může používat UEFI služby. Cílem je vytvořit zavaděč, který lze přizpůsobit pomocí HTML/CSS/JS. Repozitář se zdrojovými kódy je na Codebergu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (19%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (26%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (28%)
    Celkem 835 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Vytížení serveru na 100%, vir??

    21.11.2009 17:30 David
    Vytížení serveru na 100%, vir??
    Přečteno: 428×
    Dobrý den, prosím o radu. Můj problém stále přetrvává a nenalézám řešení. V předchozím vlákně jsem uvedl, že "Provozuji server s CPU dual-core Xeon 2,2GHz, OS linux Debian Etch. Vše funguje ok, systém zabírá cca 5% CPU, uživatelské požadavky navíc dalších 10% CPU, něco se stane, systémové požadavky skočí na 60% CPU, uživatelské doplní 40% do 100% vytížení CPU. Začalo to pár webovými stránkami, které měly ve zdrojovém kódu HTML/IFRAME infiltraci. Zavirované soubory jsou již nyní čisté, vše přeheslováno, nyní není na serveru žádný takový zavirovaný soubor. Ale apache cca 1x denně skočí na 100% vytížení CPU. Nikdo si s tím neví rady. :( po restartu apache se vše vrací do normálních kolejí. V době, kdy byly na serveru zavirované soubory, padal apache každou hodinu 2x. Vždy po navštívení zavirované stránky uživatelem."

    Mým novým zjištěním je to, že navštívím webovou stránku běžící na uvedeném serveru, (stránka nemá ve zdrojovém kódu žádnou infiltraci), kliknu na jeden obsahový dokument, zadávám "obnovit" v prohlížeči, cca 20-30x se mi zobrazuje ta samá stránka. Ale náhodně třeba po "třicátéprvní" se mi zobrazí jakoby podstrčený kód, v jehož zdroji je vir, odkazy na webové portály s cracky, filmy apod. Po obnovení tam mám zase původní dokument. V momentě zobrazení takové stránky vyskočí vyžížení CPU serveru na 100% a vytížení trvá do té chvíle než apache restartuju. Tedy Příčinu vytížení již znám. Ale jak ji odsranit?

    Napadá někoho čím to může být?

    Díky.

    David

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (Salamek)
    Jendа avatar 21.11.2009 17:37 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytížení serveru na 100%, vir??
    Nebude to tohle?
    21.11.2009 17:55 David
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytížení serveru na 100%, vir??
    To bude s největší pravděpodobností to co hledám!!! Díííííky. Jsem zavázán.
    21.11.2009 22:44 David
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytížení serveru na 100%, vir??
    Tak jsem to prošel, vypadá to, že je to opravdu uvedený problém viz. link. Ale ... nevím jak najít ten modifikovaný web. V procesech (jak vypisuje pomocí ps- A nemám žádný podobný proces. Je tam jen tuna apache procesů. Jak najít uvedený php soubor? Vyhledávání v obsahu souborů mi zřejmě nepomůže, protože jak je uvedeno, soubor je často zašifrovaný.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.