abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | IT novinky

    Společnost Sony oznámila, že od ledna 2028 přestane vydávat nové hry pro PlayStation na fyzických discích. Všechny budoucí tituly budou dostupné výhradně v digitální podobě na PlayStation Store.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Nová verze

    Google Chrome 150 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 150.0.7871.46 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 433 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | Nová verze

    Soudní dvůr Evropské unie potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 12:44 | IT novinky

    Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa povolila firmě Anthropic obnovit plný přístup klientů k modelům umělé inteligence (AI) Fable 5 a Mythos 5. Ty byly nedostupné bezmála tři týdny kvůli bezpečnostním obavám vlády, třebaže americké ministerstvo obchodu minulý pátek povolilo omezený přístup k modelu Mythos 5 pro některé „důvěryhodné“ domácí organizace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | Zajímavý článek

    Francúzska organizácia na ochranu spotrebiteľa, po viac než ôsmych rokoch skúmania, žaluje Epson za plánované zastarávanie tlačiarní. Súd sa začína dnes, 2. 7. 2026, vo francúzskom Nanterre.

    Vlado99 | Komentářů: 5
    včera 03:00 | Zajímavý software

    Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.0.0 multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy nových filtrů na PIXLS.US.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    1.7. 14:22 | Zajímavý článek

    Český statistický úřad (ČSÚ): Průměrná hrubá měsíční mzda ICT specialistů v roce 2025 meziročně vzrostla o 6 % na téměř 100 tisíc korun. Nejlépe placeni byli vývojáři softwaru. Dlouhodobým trendem zůstává nízké zastoupení žen, a to jak mezi specialisty, tak studenty těchto oborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    1.7. 14:11 | IT novinky

    Ochranný svaz autorský (OSA) připravuje žalobu na společnost Suno, která umožňuje generování hudby pomocí umělé inteligence (AI). ČTK to sdělil předseda představenstva OSA Roman Strejček. Suno podle něj bez souhlasu využívá k trénování svých modelů hudbu autorů, které svaz zastupuje. Nedávný investigativní materiál magazínu The Atlantic ukázal, že firmy jako Suno nebo Udio k trénování modelů používají rozsáhlé databáze obsahující miliony skladeb. V databázích, které časopis zveřejnil, lze dohledat i písně řady českých a slovenských umělců.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    1.7. 13:33 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vyřešen byl problém s macOS 27 Golden Gate. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 2038 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: kmail neotevre zadnou prilohu

    Gilhad avatar 24.11.2009 13:15 Gilhad | skóre: 20 | blog: gilhadoviny
    kmail neotevre zadnou prilohu
    Přečteno: 150×
    Na novy NB jsem si nainstaloval sve oblibene prostredi (fluxbox) a programy. Vsechno bezi jak ma, jenom jsem ted narazil na jeden problem:

    Nainstaloval jsem kde-base/kmail a kdyz ho spustim, tak jde stahovat a posilat posta, jdou ukladat prilohy, ale nejde prilohu otevrit (ani pomoci "otevrit s.." ani vyberem aplikace, ani zadanim cesty k programu ...). Kmail se tvari, ze nema problem (aspon nic nerika), ale prislusnou aplikaci nespusti (ani kdyz dam "v terminalu"). Za kazdy pokus o spusteni pod nim zustave v "ps axf" viset jeden proces, ktery nic nedela, nema otevreny zadny soubor a sam o sobe neskonci. "strace kmail" pritom nevypisuje nic (teda na zacatku vypise spoustu veci, ale pri pokusu o otevreni prilohy uz nove radky nepribyvaji). Prislusne aplikace pro praci s danymi typy souboru pritom nainstalovane mam (kpdf, ooffice) a pokud prilohu ulozim do souboru, tak ji z prikazoveho radku otevru bez problemu.

    Z KDE mam nainstalovano jenom to, co si Kmail pritahnul jako zavislosti, bezi hald a dbus, kmail si navic pri spusteni spusti nejake veci, ale asi mu jeste neco chybi (a nevim jak prijit na to, co to je)

    24445 ?        Ss     0:00 /usr/bin/dbus-daemon --system
    24498 ?        Ss     0:00 /usr/sbin/hald --use-syslog --verbose=no
    24501 ?        S      0:00  \_ hald-runner
    24504 ?        S      0:00      \_ /usr/libexec/hald-addon-generic-backlight
    24505 ?        S      0:00      \_ hald-addon-input: Listening on /dev/input/event6 /dev/input/event4 /dev/input/event3 /dev/input/ev
    24507 ?        S      0:00      \_ /usr/libexec/hald-addon-leds
    24518 ?        S      0:00      \_ hald-addon-storage: no polling on /dev/sr0 because it is explicitly disabled
    24601 tty1     S      0:00 /usr/bin/dbus-launch --sh-syntax --exit-with-session
    24602 ?        Ss     0:00 /usr/bin/dbus-daemon --fork --print-pid 5 --print-address 7 --session
    12149 ?        S      0:00 /usr/libexec/gconfd-2
    12212 pts/0    Sl     0:01 kmail
    12225 pts/0    Z      0:00  \_ [kmail] <defunct>
    12227 pts/0    Z      0:00  \_ [kmail] <defunct>
    12215 ?        Ss     0:00 kdeinit4: kdeinit4 Running...
    12216 ?        S      0:00  \_ kdeinit4: klauncher [kdeinit] --fd=8
    12222 ?        S      0:00  \_ kdeinit4: kio_file [kdeinit] file local:/tmp/ksocket-gilhad/klauncherT12216.slave-socket local:/tmp/ks
    12223 ?        S      0:00  \_ kdeinit4: kio_file [kdeinit] file local:/tmp/ksocket-gilhad/klauncherT12216.slave-socket local:/tmp/ks
    12218 ?        S      0:00 kdeinit4: kded4 [kdeinit] e
    

    takhle to vypada po dvou pokusech otervit prilohu (2x kmail <defunct>)

    Co bych jeste mohl vyzkouset?

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.