Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
[Nov 29 19:57:52] WARNING[3263]: chan_sip.c:11797 check_auth: username mismatch, have <phone1>, digest has <phone1@192.168.1.100> [Nov 29 19:57:52] NOTICE[3263]: chan_sip.c:20470 handle_request_register: Registration from '<sip:phone1@192.168.1.100>' failed for '192.168.1.105' - Username/auth name mismatchsip.conf
[general] context=dpm port=5060 [phone1] type=friend username=phone1 secret=phone host=dynamic [phone2] type=friend username=phone2 secret=phone host=dynamicextensions.conf
[general] static=yes writeprotect=yes [dpm] exten => 123,1,Dial(SIP/phone1) exten => 321,1,Dial(SIP/phone2)A v příloze je screenshot toho, co vyplňuju do nastavení telefonu. Kde je chyba? Už si vážně nevím rady. Díky za každé reakce.
Řešení dotazu:
V telefonu v Authentication name vyhodit to @192.168.1.100, nechat jen phone1 a musi to pak jit.
A nebo v Asterisku zmenit username [phone1] na [phone1@192.168.1.100], ale v tomto pripade je asi nesmysl mit domenu v usernamu...
Tiskni
Sdílej: