Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
iwlist eth1 scan
pak se chci připojit přes iwconfig eth1 essid "hladane-ap"
samotné iwconfig píše:
eth1 IEEE 802.11abg ESSID:"hladane-ap" Mode:Managed Frequency:2.437 GHz Access Point: Not-Associated Tx-Power=15 dBm Retry min limit:7 RTS thr:off Fragment thr=2352 B Encryption key:off Power Management:off Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0 Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0 Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0
ifconfig eth1 up
poté dhclient nepomáhá a prostě se nepřipojím. Neví někdo co dělám špatně? Nemáte nějaké tipy?
Díky
eth1
down? Zarazi me tam totiz
Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0Hod sem kdyztak vypis prikazu
iwconfig
(bez parametru), az priradis essid a az bude eth1 up
. Taky by se hodil vystup dhclient. Muzes taky misto dhclient zkusit dhcpcd, a pak me jeste napada parametr --timeout 30
, nekdy defaultni cas nestaci pro pripojeni.
Tak na AP zvolit jiný kanál, nekolidující tolik s okolím?
To jsem vse resil (i tady v diskuzi), nepomahalo nic, byla to naprosta zahada. Signal byl i OK, mohlo to i souviset s mym podstatne nizsim vysilacim vykonem. Treba by i pomohlo prejit na 5GHz wifi, ale to AP neposkytoval.
Jj, je pravda, že se OBĚ strany, oba konce, musí navzájem dobře slyšet. Mam Linksyste 54-GL, má dvakrát tak vyšší výkon (=nižší útlum, vyšší Link Quality v těch samých podmínkách), než Alfa AIP-W630 ... je to poznat i na rychlosti, na jaké se synchronizují (Bit Rate).
No a v tomhle jsem spíš poučený laik, v tom, co a jak řešit.
Mimochodem, program wavemon znáte? Dělá realtime graf provozu ... jestli něco žije a jak kvalitně.
Wavemon neznam, aktualne ani nemuzu skenovat, jelikoz mam pevne nastavenou wifi (uz pri bootovani) na jeden AP s pevnou IP adresou. Z nejakeho duvodu scan jde jen kdyz se uplne odpojim a vse jakoby vyresetuju (pod rootem). Ale tady pro autora hlavniho dotazu se mozna bude hodit.
Tiskni
Sdílej: