abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: nastavení mikrofonu

    25.12.2009 11:01 jnovacek | skóre: 22 | blog: NovLin
    nastavení mikrofonu
    Přečteno: 1598×
    na HP 8530w a openSUSE 11.2 řeším další problém. Nemohu nastavit mikrofon. Ať dělám co dělám, tak je nahrávaný zvuk hrozně slabý. Do Skype musím "křičet" a i tak je to hodně potichu. Vestavěné reproduktory i kamera fungují bez problémů.

    Vstupy mám Mic, Mic Boost, Internal Mic, Internal Mic Boost.

    Když jsem nastavoval směšovač, tak jsem zjistil, že reaguje (logicky, když nemám připojen externí) Internal Mic. Když prstem přejedu pčes štěrbinu, tak to slyším v reproduktoru. Když přímo do té štěrbiny mluvím, tam slyším hodně slabě i hlas. Jenže v okamžiku kdy zvednu na směčovači mikrofon, tak to začne vazbit. Když vypnu reproduktory, dám mikrofon na plno vyzkouším něco nahrát, tak je to pořád hrozně potichu. Ztlumit zaškrtnuto nemám.

    Dá se někde něco ohledně mikrofonu přenastavit?

    Předem děkuji

    Odpovědi

    25.12.2009 11:52 DD
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nastavení mikrofonu
    Nepoužívám openSUSE, ale se zpětnou vazbou mikrofonu se to má následovnhě : nastavuje se citlivost mikrofonu a pak samotné zesílení. Čím větší citlivost, tím zachytí zvuky z větší dálky, ovšem snadněji chytne zpětnou vazbu. Čím menší citlivost, tím se musí do mikrofonu mluvit z menší vzdálenosti. Citlivost je třeba nastavovat podle aktuálních podmínek nebo ji dát na nejmenší hodnotu a pak mluvit do mikrofonu z malé vzdálenosti. Univerzální řešení problému zpětné vazby neexistuje, to by pak zvukaři na koncertech měli o hodně míň práce ....
    25.12.2009 13:16 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nastavení mikrofonu
    Tipnul bych si, že máš zapnutý odposlech mikrofonu do výstupu. Dej sem výstup příkazu amixer contents, ať vidíme nastavení mixeru.
    25.12.2009 18:43 jnovacek | skóre: 22 | blog: NovLin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nastavení mikrofonu

    Výstum amixer contents:

    # amixer contents
    numid=2,iface=MIXER,name='Master Playback Switch'
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2        
    : values=on,on                                 
    numid=1,iface=MIXER,name='Master Playback Volume'
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=31,step=0
    : values=19,19                                             
    | dBscale-min=-46.50dB,step=1.50dB,mute=0                  
    numid=5,iface=MIXER,name='PCM Playback Switch'               
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2                    
    : values=on,on                                             
    numid=4,iface=MIXER,name='PCM Playback Volume'               
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=23,step=0
    : values=13,13                                             
    | dBscale-min=-34.50dB,step=1.50dB,mute=0                  
    numid=12,iface=MIXER,name='Mic Boost'                        
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=3,step=0
    : values=0,0                                               
    | dBscale-min=0.00dB,step=10.00dB,mute=0                   
    numid=7,iface=MIXER,name='Mic Playback Switch'               
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2                    
    : values=off,off                                           
    numid=6,iface=MIXER,name='Mic Playback Volume'               
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=23,step=0
    : values=0,0                                               
    | dBscale-min=-34.50dB,step=1.50dB,mute=0                  
    numid=16,iface=MIXER,name='Capture Switch'                   
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2                    
    : values=on,on                                             
    numid=15,iface=MIXER,name='Capture Volume'                   
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=54,step=0
    : values=47,47                                             
    | dBscale-min=-58.50dB,step=1.50dB,mute=0                  
    numid=18,iface=MIXER,name='Beep Playback Switch'             
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=1                    
    : values=off                                               
    numid=17,iface=MIXER,name='Beep Playback Volume'             
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=1,min=0,max=15,step=0
    : values=7
    | dBscale-min=-45.00dB,step=3.00dB,mute=0
    numid=19,iface=MIXER,name='Digital Capture Volume'
    ; type=INTEGER,access=rw---RW-,values=2,min=0,max=120,step=0
    : values=2,2
    | dBscale-min=-30.00dB,step=0.50dB,mute=0
    numid=14,iface=MIXER,name='Dock Mic Boost'
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=3,step=0
    : values=0,0
    | dBscale-min=0.00dB,step=10.00dB,mute=0
    numid=11,iface=MIXER,name='Dock Mic Playback Switch'
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2
    : values=off,off
    numid=10,iface=MIXER,name='Dock Mic Playback Volume'
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=23,step=0
    : values=0,0
    | dBscale-min=-34.50dB,step=1.50dB,mute=0
    numid=3,iface=MIXER,name='Dock Playback Switch'
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2
    : values=off,off
    numid=13,iface=MIXER,name='Internal Mic Boost'
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=3,step=0
    : values=2,2
    | dBscale-min=0.00dB,step=10.00dB,mute=0
    numid=9,iface=MIXER,name='Internal Mic Playback Switch'
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2
    : values=on,on
    numid=8,iface=MIXER,name='Internal Mic Playback Volume'
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=23,step=0
    : values=16,16
    | dBscale-min=-34.50dB,step=1.50dB,mute=0

     

    Co to znamená však netuším

    25.12.2009 19:32 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nastavení mikrofonu
    Je to výpis nastavení všech ovládacích prvků tvé zvukovky. Z něj je vidět, že máš zapnutý odposlech interního mikrofonu - viz prvky 'Internal Mic Playback Switch' a 'Internal Mic Playback Volume'. Zřejmě proto se ti to vazbí. Odposlech ostatních mikrofonů (Mic Playback Switch/Volume a Dock Mic Playback Switch/Volume) je vypnutý. Vstupní úroveň si můžeš regulovat táhlem Capture Volume + Internal Mic Boostem (ten máš již zapnutý).
    11.1.2010 12:38 jnovacek | skóre: 22 | blog: NovLin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nastavení mikrofonu
    Tak ať dělám co dělám, pořád to je hrozně potichu. Mikrofon mimo jiné funguje (potichu), když zaškrtnu!!! ztlumit.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.