abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: nastavení mikrofonu

    25.12.2009 11:01 jnovacek | skóre: 22 | blog: NovLin
    nastavení mikrofonu
    Přečteno: 1596×
    na HP 8530w a openSUSE 11.2 řeším další problém. Nemohu nastavit mikrofon. Ať dělám co dělám, tak je nahrávaný zvuk hrozně slabý. Do Skype musím "křičet" a i tak je to hodně potichu. Vestavěné reproduktory i kamera fungují bez problémů.

    Vstupy mám Mic, Mic Boost, Internal Mic, Internal Mic Boost.

    Když jsem nastavoval směšovač, tak jsem zjistil, že reaguje (logicky, když nemám připojen externí) Internal Mic. Když prstem přejedu pčes štěrbinu, tak to slyším v reproduktoru. Když přímo do té štěrbiny mluvím, tam slyším hodně slabě i hlas. Jenže v okamžiku kdy zvednu na směčovači mikrofon, tak to začne vazbit. Když vypnu reproduktory, dám mikrofon na plno vyzkouším něco nahrát, tak je to pořád hrozně potichu. Ztlumit zaškrtnuto nemám.

    Dá se někde něco ohledně mikrofonu přenastavit?

    Předem děkuji

    Odpovědi

    25.12.2009 11:52 DD
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nastavení mikrofonu
    Nepoužívám openSUSE, ale se zpětnou vazbou mikrofonu se to má následovnhě : nastavuje se citlivost mikrofonu a pak samotné zesílení. Čím větší citlivost, tím zachytí zvuky z větší dálky, ovšem snadněji chytne zpětnou vazbu. Čím menší citlivost, tím se musí do mikrofonu mluvit z menší vzdálenosti. Citlivost je třeba nastavovat podle aktuálních podmínek nebo ji dát na nejmenší hodnotu a pak mluvit do mikrofonu z malé vzdálenosti. Univerzální řešení problému zpětné vazby neexistuje, to by pak zvukaři na koncertech měli o hodně míň práce ....
    25.12.2009 13:16 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nastavení mikrofonu
    Tipnul bych si, že máš zapnutý odposlech mikrofonu do výstupu. Dej sem výstup příkazu amixer contents, ať vidíme nastavení mixeru.
    25.12.2009 18:43 jnovacek | skóre: 22 | blog: NovLin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nastavení mikrofonu

    Výstum amixer contents:

    # amixer contents
    numid=2,iface=MIXER,name='Master Playback Switch'
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2        
    : values=on,on                                 
    numid=1,iface=MIXER,name='Master Playback Volume'
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=31,step=0
    : values=19,19                                             
    | dBscale-min=-46.50dB,step=1.50dB,mute=0                  
    numid=5,iface=MIXER,name='PCM Playback Switch'               
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2                    
    : values=on,on                                             
    numid=4,iface=MIXER,name='PCM Playback Volume'               
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=23,step=0
    : values=13,13                                             
    | dBscale-min=-34.50dB,step=1.50dB,mute=0                  
    numid=12,iface=MIXER,name='Mic Boost'                        
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=3,step=0
    : values=0,0                                               
    | dBscale-min=0.00dB,step=10.00dB,mute=0                   
    numid=7,iface=MIXER,name='Mic Playback Switch'               
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2                    
    : values=off,off                                           
    numid=6,iface=MIXER,name='Mic Playback Volume'               
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=23,step=0
    : values=0,0                                               
    | dBscale-min=-34.50dB,step=1.50dB,mute=0                  
    numid=16,iface=MIXER,name='Capture Switch'                   
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2                    
    : values=on,on                                             
    numid=15,iface=MIXER,name='Capture Volume'                   
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=54,step=0
    : values=47,47                                             
    | dBscale-min=-58.50dB,step=1.50dB,mute=0                  
    numid=18,iface=MIXER,name='Beep Playback Switch'             
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=1                    
    : values=off                                               
    numid=17,iface=MIXER,name='Beep Playback Volume'             
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=1,min=0,max=15,step=0
    : values=7
    | dBscale-min=-45.00dB,step=3.00dB,mute=0
    numid=19,iface=MIXER,name='Digital Capture Volume'
    ; type=INTEGER,access=rw---RW-,values=2,min=0,max=120,step=0
    : values=2,2
    | dBscale-min=-30.00dB,step=0.50dB,mute=0
    numid=14,iface=MIXER,name='Dock Mic Boost'
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=3,step=0
    : values=0,0
    | dBscale-min=0.00dB,step=10.00dB,mute=0
    numid=11,iface=MIXER,name='Dock Mic Playback Switch'
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2
    : values=off,off
    numid=10,iface=MIXER,name='Dock Mic Playback Volume'
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=23,step=0
    : values=0,0
    | dBscale-min=-34.50dB,step=1.50dB,mute=0
    numid=3,iface=MIXER,name='Dock Playback Switch'
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2
    : values=off,off
    numid=13,iface=MIXER,name='Internal Mic Boost'
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=3,step=0
    : values=2,2
    | dBscale-min=0.00dB,step=10.00dB,mute=0
    numid=9,iface=MIXER,name='Internal Mic Playback Switch'
    ; type=BOOLEAN,access=rw------,values=2
    : values=on,on
    numid=8,iface=MIXER,name='Internal Mic Playback Volume'
    ; type=INTEGER,access=rw---R--,values=2,min=0,max=23,step=0
    : values=16,16
    | dBscale-min=-34.50dB,step=1.50dB,mute=0

     

    Co to znamená však netuším

    25.12.2009 19:32 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nastavení mikrofonu
    Je to výpis nastavení všech ovládacích prvků tvé zvukovky. Z něj je vidět, že máš zapnutý odposlech interního mikrofonu - viz prvky 'Internal Mic Playback Switch' a 'Internal Mic Playback Volume'. Zřejmě proto se ti to vazbí. Odposlech ostatních mikrofonů (Mic Playback Switch/Volume a Dock Mic Playback Switch/Volume) je vypnutý. Vstupní úroveň si můžeš regulovat táhlem Capture Volume + Internal Mic Boostem (ten máš již zapnutý).
    11.1.2010 12:38 jnovacek | skóre: 22 | blog: NovLin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nastavení mikrofonu
    Tak ať dělám co dělám, pořád to je hrozně potichu. Mikrofon mimo jiné funguje (potichu), když zaškrtnu!!! ztlumit.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.