abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1816 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Přesun disku na jiny stroj

    poky74 avatar 26.12.2009 23:40 poky74 | skóre: 36 | blog: Zápisník | Vrchlabí
    Přesun disku na jiny stroj
    Přečteno: 148×

    Ahoj, kamarád by chtěl přejít na Linux, proto jsem mu slíbil že mu k vánocům koupí hdd a na něj mu jednu Linux.

     

    Avšak přemýšlím nad věcí, že pokud systém (debian) nainstalim na svým pc a následně ho zapojíme a budeme používat na jeho pc, nebude to dělat neplechu?

     

    Díky

    Chcete Linuxové samolepky nebo Tuxe na klíče? ->

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (poky74 (tazatel))
    Max avatar 26.12.2009 23:56 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přesun disku na jiny stroj
    Ne. Debian cpe všechny důležité ovladače do initrd. Takže když ho frkneš do jeho PC, tak budeš řešit jen drobné rozdíly v systémech, ale měl by jsi být schopen nabootovat.
    Ještě mně napadá, že by možná mohla být chybka v grubu. Debian sice používá UUID, ale jen ve fstab, v grubu myslím zatím ne. Takže pokud by se disky jinak pojmenovaly, tak by mohl být problém (ale to lze jednoduše pořešit pokus-omyl přes edit v grubu). Pokud nabootuješ, tak bych asi začal alsaconf, pak ovladače ke grafice, síťovka a její nastavení.
    Jedinou výhodou tvého řešení je to, že samotná instalace a aktualizace programu bude si uděláš u sebe. Rozcházení různých zařízení se nevyhneš.

    Těžko říci. Já když mám někde třeba zprovoznit server, tak si ho nejdříve rozběhám ve VirtualBoxu, až je vše ok, tak ho zabalím do tar.bz2 a vysmahnu na DVD. Nakonec dorazím k fyzickému serveru, rozbalím, zapíšu grub a jedu.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.