Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 100 000 dolarů (2 390 000 korun).
Hurl byl vydán ve verzi 6.0.0. Hurl je nástroj běžící v příkazovém řádku, který spouští HTTP požadavky definované v textovém souboru.
1. nahodit demona na slacku 2. mikrotiky nasmerovat nej ci na ty nadrazene ... ... ... 5. konecno tak nejak jsem se chtel preptat .
Taky dam jedno doporučení - pročíst resumé o OSPF.
Jj, a proto je dobré router-id explicitně nastavit, aby jste měl zajištěnu stabilitu sítě. Čili když se vám někdo hrabe v routeru, aby vám nezboural topologii přidáním/ubráním IP adresy interfejsu. Jelikož DR a BDR by měly být na nejpřístupnější části sítě.
Takze je dobry si namalovat strom site a na koren (=iGW typicky) dat treba 10000 a postupne to na koncovy routery snizovat?To je uplny nesmysl. Viz muj dalsi prispevek.
Teprve po druhém čtení mi došlo, že chápete loopback jako něco z rozsahu 127.0.0.0/8. Loopback je v "sítích" používaný jako virtuální interfejs, který nikdy "nespadne", má nějakou konkrétní IP adresu a pokud je nějaká cesta živá, tak zajišťuje, že se na ten loopback/uzel vždy lze dostat.
Dělení na arey zajišťuje logické členění sítě.
Jmenoval jsem onen odkaz jako "resumé", nástin vnitřních vazeb. Pokud bude tazatel brát ospf vážně, jednou na ony pojmy v praxi narazí.
Loopback je loopback a dummy je dummy, neni to to same. Vlastne jen potvrzujes to co jsem psal o dummy rozhrani.Teprve po druhém čtení mi došlo, že chápete loopback jako něco z rozsahu 127.0.0.0/8. Loopback je v "sítích" používaný jako virtuální interfejs, který nikdy "nespadne", má nějakou konkrétní IP adresu a pokud je nějaká cesta živá, tak zajišťuje, že se na ten loopback/uzel vždy lze dostat.
Ale v praxi jsem na to nenarazil v zadne czfree siti (netvrdim ale ze neni...), natoz aby to potreboval zacatecnik. Ted je to jen zbytecne matouci.Dělení na arey zajišťuje logické členění sítě.
Loopback je loopback a dummy je dummy.
Máte pravdu v tom, že tazatel bude používat mikrotik a tedy linux. Proto je lepší ho odkázat třeba na zdejší seriál o ospf
Ad Czfree (neznam její síť) ... u řádově stovek (50+) routerů bych dělení na více areí dal.
Dělení na arey zajišťuje logické členění sítě.Cely koncept areas tak, jak je udelany v OSPF, je zejmena silne brain-damaged a je vhodne se mu uplne vyhnout. Pro rozumne velke site staci pouzit jedinou areu a pro jeste vetsi site bych pouzil oddelena OSPF a spojil je pomoci BGP. Krom toho zmineny odkaz opomiji dulezitou vec ohledne areas - pokud rozdelim velkou sit na areas, aniz bych mel adresy pridelene tak, aby se dobre agregovaly na jednotlive areas, pak nedojde ke snizeni LSA updates, ale naopak ke zvyseni (protoze za kazdy area-externi prefix se vygeneruje jedna net-summary LSA, zatimco vsechny lokalni stub prefixy jednoho routeru se uvnitr arey propaguji pomoci jedine router-LSA).
Tiskni Sdílej: