Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Prakticky si to vysvětluji tak, že FF používá nějaký ten xul soubor pro vykreslení GUI a problém je v tom, že se to nevykreslí. Zkoušel jsem odinstalovat FF, xulrunner, i python-xpcom, smazal jsem profil FF, a bez výsledku.
Jak lépe mohu nasimulovat firefoxem nedotknutý systém? Popř. jiné nápady?
Řešení dotazu:
rm -rf ~/.mozilla/firefox
Zkus v konzoli udelat toto:
cd /usr/lib/firefox-3.6/ (nebo /usr/lib64/firefox-3.6/ pokud mas 64bit)
xulrunner application.ini A pripadne sem dej vypis. (Take vypis s "xulrunner --version")přátelé, opět se ukázalo, že jsem blb.
nyní se na situaci dívám takto: udělal jsem update FF. FF začal blbnout. různými upgrade/downgrade všelijakých komponent jsem si to zprasil. totálně rezignovaně jsem napsal dotaz na fórum.
při řešení něčeho jiného jsem si všiml, že mi běží jeden proces "firefox". bingo! odstřel! naběhl čistý profil! zkopíroval jsem zpátky ten svůj starý. opět se to začalo blbnout. teď už to ale bylo jednoduché...
a cenu roku s názvem svině roku vyhrává rozšíření: "SwitchProxy tool 1.4.1"!
po updatu na 1.4.2 FF sice neblbne, ale to rozšíření nevykazuje činnost. Co používáte vy na rychlé přepínání proxy?
Tiskni
Sdílej: