abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:16 | Zajímavý článek

    Ruská firma Operation Zero nabízí až $4 miliony za funkčí exploit komunikační platformy Telegram. Nabídku učinila na platformě X. Firma je známá prodejem exploitů ruské vládě a soukromým společnostem. Další informace na securityweek.com.

    Max | Komentářů: 0
    dnes 16:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.13 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.14. Proč až v pondělí? V neděli prostě zapomněl :-). Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | Komunita

    Konference LinuxDays 2025 proběhne o víkendu 4. a 5. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | IT novinky

    Mapy.cz rostou a postupně přechází na Mapy.com. V plánu je vylepšení Map novými zahraničními uživateli.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 12:22 | IT novinky

    Byl představen Raspberry Pi PoE+ Injector pro napájení Raspberry Pi po datovém síťovém kabelu (PoE). Cena je 25 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Zajímavý software

    Jakub Vrána napsal AI plugin sql-gemini pro nástroj pro správu databáze v jednom PHP souboru Adminer. Plugin dovoluje sestavovat SQL dotazy pomocí AI, konkrétně pomocí Google Gemini.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 01:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.3. 23:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.4.15 (𝕏) svobodného operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 41
    21.3. 16:44 | Zajímavý software

    Byl představen rpi-image-gen, tj. oficiální nástroj pro vytváření vlastních softwarových obrazů pro zařízení Raspberry Pi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.3. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0, aktuálně 8.0.1, softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je lepší podpora Kobo KEPUB formátu nebo integrovaný lokálně běžící engine Piper pro převod textu na řeč používaný pro čtení nahlas (již od verze 7.18).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Jaké je vaše preferované prostředí?
     (27%)
     (1%)
     (1%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (64%)
     (2%)
    Celkem 213 hlasů
     Komentářů: 10, poslední dnes 12:37
    Rozcestník

    Dotaz: Leadtek Winfast DTV1000 S a sekaný obraz

    29.1.2010 15:06 Acronis
    Leadtek Winfast DTV1000 S a sekaný obraz
    Přečteno: 609×
    Zdravím,

    zakoupil jsem si digitální tv kartu Leadtek Winfast DTV1000 S. Pro sprovoznění jsem postupoval dle howto zde na abclinuxu > http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/televizni-karty/dvb-t/pci/leadtek-winfast-dtv1000-s posléze jsem zapnul Kaffeine a karta jde. Jenže mi způsobuje něco co si já osobně nijak nedovedu vysvětlit a protože se o dvb-t nezajímám možná se najde někdo zde, který by věděl co problém způsobuje. Ten problém je, že kanály České Televize jdou bez problémů (Čt1+Čt2+Čt4+Čt24), ale zbytek televizí (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool...) se po čase zastaví obraz, zmizí zvuk, někdy se celý obraz rozbije. To vše se zase do +- minuty opraví a zase na pár minut vše funguje jak má dál. Mno tak nevím, ve vyhledávání kanálů mi graf signál ukazuje dobrý, takže bude asi chyba jinde. Zvláštní je, že to dělá jen u tich vypsaných programů. Měl by někdo inspiraci mi poradit co bych měl prozkoumat?

    Odpovědi

    29.1.2010 16:05 PepaSFI
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Leadtek Winfast DTV1000 S a sekaný obraz
    úplně stejně jen na opačných programech se mi chová set top box. Taky jsem na tohle téma viděl dotazy na Digizóně. Zřejmě je to způsobeno narušeným signálem a to i přesto že ty ukazatele kvality a síly signálu tvrdí něco jiného. U mě je pozorovatelná jistá závislost na počasí, když sněží tak obraz 1. multiplexu zamrzá i přesto že settop ukazuje signál i kvalitu přes 90%. Kdesi kdosi tvrdil že je u nás moc programů v jednom multiplexu a ještě je tam cosi nevhodně zvoleného a proto jde kvalita dolů. Je fakt že rakouské programy jsou bez problémů zachytitelné hluboko na našem území.
    30.1.2010 02:02 Acronis
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Leadtek Winfast DTV1000 S a sekaný obraz
    Zdá se, že ten problém způsobují dva vysílače v mém okolí. Po nastavení na Plzeň v nastavení Kaffeine se zdá problém ustal. Sice se občas obraz rozpadne, ale to už bude problém v délce anteního kabelu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.