abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:33 | Zajímavý software

    Byl představen emulátor terminálu Ratty (GitHub) s podporu 3D grafiky přímo v terminálu. Inspirací byl operační systém TempleOS od Terryho Davise. Ratty je napsán v jazyce Rust. Využívá knihovnu Ratatui pro tvorbu rozhraní a herní engine Bevy pro 3D vykreslování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:55 | IT novinky

    Evropské instituce i některé americké státy dál zpřísňují pravidla pro ověřování věku na internetu. Cílem je zabránit dětem v přístupu k obsahu pro dospělé. Úřady ale narážejí na zásadní problém – stále více lidí používá VPN, tedy služby umožňující skrýt identitu i skutečnou polohu na internetu. Právě VPN nyní Evropská parlamentní výzkumná služba (EPRS) označila za „mezeru v legislativě, kterou je potřeba uzavřít“ [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 17:22 | Nová verze

    Multiplatformní open source aplikace pro psaní poznámek Joplin (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 3.6. Nově lze mít v poznámkách embedovaný externí obsah, např. YouTube videa.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Komunita

    Open Hardware Summit 2026 organizovaný OSHWA (Open Source Hardware Association) proběhne o víkendu 23. a 24. května v Berlíně na Technické univerzitě Berlín.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze

    Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap byla vydána v nové verzi 2026.05.06. Přibyla možnost aktualizovat mapy v aplikaci CoMaps, aniž by bylo nutné aktualizovat i verzi aplikace. CoMaps je komunitní fork aplikace Organic Maps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.5. 05:11 | Nová verze

    OCCT3D (Open CASCADE Technology) Open Source 8.0 bylo vydáno. OCCT3D (Wikipedie, GitHub) je objektově orientovaná knihovna pro 3D CAD, CAM nebo CAE. Používá se například v softwarech FreeCAD a KiCad.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    10.5. 02:22 | Bezpečnostní upozornění

    Ve FreeBSD byla nalezena a již opravena 21letá zranitelnost CVE-2026-42511 v dhclient. Jedná se o vzdálené spuštění kódu (RCE). Útočník mající pod správou DHCP server může získat plnou kontrolu nad systémem FreeBSD pouze jeho připojením k místní síti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    9.5. 17:22 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.5. 00:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.3. Současně oznámila, že nadcházející větší vydání 24.04-2.0 bude mít modernější webový prohlížeč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 17:11 | Zajímavý projekt

    Ploopy po DIY trackballech či sluchátkách představuje nový externí DIY trackpoint se čtyřmi tlačítky Bean. Obsahuje snímač Texas Instruments TMAG5273, spínače Omron D2LS-21 a řadič RP2040, používá firmware QMK. Schémata jsou na GitHubu; sadu lze předobjednat za 69 kanadských dolarů (bez dopravy a DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (9%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1580 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Ubuntu 9.10 - upstart - nepotrebne sluzby

    4.2.2010 10:34 jkusniar | skóre: 4 | blog: jk_blog
    Ubuntu 9.10 - upstart - nepotrebne sluzby
    Přečteno: 412×
    Ahojte,

    potrebujem trochu odladit ubuntu 9.10 na dvoch starsich strojoch (512MB a 256MB RAM). Zistil som ze po instalacii bezi mnozstvo nepotrebnych sluzieb a ze su spustane dvojakym sposobom. Niektore cez sysv init - tie viem bezpecne povypinat, ine vsak cez upstart. A tu je problem ktory neviem poriadne vyriesit ani po googlovani.

    Jedine co mi zabralo je premenovat konkretny conf subor v /etc/init na nieco ine, potom sa sluzba nespusti. Co ale netusim je, co sa stane po update daneho balicka. Nebudem musiet premenovat konfigurak znovu?

    Respektive viete viac o permanentnom vypinani sluzieb v upstarte? (manualova stranka initctl je dost stroha, resp ta utilitka to nepodporuje)

    Diky

    Odpovědi

    4.2.2010 10:42 Pheek | skóre: 24 | blog: io
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 9.10 - upstart - nepotrebne sluzby
    mrkněte do /etc/default/
    4.2.2010 18:48 jkusniar | skóre: 4 | blog: jk_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 9.10 - upstart - nepotrebne sluzby
    Díky.

    Práve som vyskúšal, ale služby ktoré ma konkrétne zaujímali nemajú v /etc/default/ konfiguráciu (ide o avahi-daemon a anacron napríklad).

    Vie niekto aj o inej ceste? Resp., vedel by niekto jednoducho vysvetliť ako je to s konfiguráciou služieb na Ubuntu, keďže niektoré pušťa sysv init a niektoré upstart. Aký je vzťah konfigurácií v /etc/rc*.d/ (==sysv) a /etc/init/ (==upstart) voči /etc/default/.

    Vopred ďakujem za vysvetlenie, z Ubuntu(Debianu?) som trochu zmätený čo sa týka tejto časti konfigurácie.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.