Knihovna libpng, tj. oficiální referenční knihovna grafického formátu PNG (Portable Network Graphics), byla vydána ve verzi 1.6.51. Opraveny jsou 4 bezpečnostní chyby obsaženy ve verzích 1.6.0 (vydána 14. února 2013) až 1.6.50. Nejvážnější z chyb CVE-2025-65018 může vést ke spuštění libovolného kódu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 159 (pdf).
Hru Warhammer: Vermintide 2 (ProtonDB) lze na Steamu získat zdarma napořád, když aktivaci provedete do pondělí 24. listopadu.
Virtualizační software Xen (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 4.21. Podrobnosti v poznámkách k vydání a přehledu nových vlastností.
Evropská komise schválila český plán na poskytnutí státní pomoci v objemu 450 milionů eur (téměř 11 miliard Kč) na rozšíření výroby amerického producenta polovodičů onsemi v Rožnově pod Radhoštěm. Komise o tom informovala v dnešní tiskové zprávě. Společnost onsemi by podle ní do nového závodu v Rožnově pod Radhoštěm měla investovat 1,64 miliardy eur (téměř 40 miliard Kč).
Microsoft v příspěvku na svém blogu věnovaném open source oznámil, že textové adventury Zork I, Zork II a Zork III (Wikipedie) jsou oficiálně open source pod licencí MIT.
První prosincový týden proběhne SUSE Hack Week 25. Zaměstnanci SUSE mohou věnovat svůj pracovní čas libovolným open source projektům, například přidání AI agenta do Bugzilly, implementaci SSH v programovacím jazyce Zig nebo portaci klasických her na Linux. Připojit se může kdokoli.
Google oznámil, že Quick Share na Androidu funguje s AirDropem na iOS. Zatím na telefonech Pixel 10. Uživatelé tak mohou snadno přenášet soubory z telefonů s Androidem na iPhony a obráceně.
Byla vydána nová verze 8.5 (8.5.0) skriptovacího jazyka PHP používaného zejména k vývoji dynamických webových stránek. Přináší řadu novinek a vylepšení (URI Extension, Pipe Operator, Clone With, …). Vydána byla také příručka pro přechod z předchozích verzí.
Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Celá hláška zní: "Vaší instalaci GS Streameru chybí modul"
Tak mi jí hlásí Totem při pokusu přehrát video. Podobné hlášky mají i jiné přehrávače, které jsem v rámci hledání řešení nainstaloval.
Nainstaloval jsem všechny GS Streamer pluginy (to jsou ty chybějící moduly?). které mi YaST nabízel.
Gůgloval jsem, hledal v diskuzích. Zkoušel i jiná řešení, která se nabízela (instalace kodeků, různých knihoven,....)
Stále stejná hláška. Chyba se objevila poté, co jsem přešel z OpenSUSE 10.3 na OpenSUSE 11.2.
Jak mám chybu odstanit?
Díky
Řešení dotazu:
Hláška z Totemu:
(totem:7429): GStreamer-WARNING **: External plugin loader failed. This most likely means that the plugin loader helper binary was not found or could not be run.
Jdu zkoušet ještě něco, ale všechny ostatní přehrávače filmů hlasí chybu. Chviličku....Zkusil jsem pustit taky xine a mplayer v konzoli. Mplayer zaznamenal úspech, i když přes ikonu v hlavní nabídce spustit nejde. Nemám sice to luxusní ovládání, ale jde to. Prolistoval jsem manuál. Filmy to přehrává.
Bude to tím, že mě opravdu nenapadlo pouštět DVD přehrávač přes konzoli.
Díky
Ale i mplayer puštěný přes konzoli čas od času prostě sám ukončí přehrávání.
Tak mplayer se nevypíná jen tak, prostě přehraje první soubor na DVD a pak skončí. No, ještě asi budu muset listovat déle v manuálu.
Mamce bych teda Linux na PC nepořizoval... Hodně možností, ale nevhodný pro běžné uživatele....
Úspěch.
Tady je výpis, co jsem udělal. Nainstalovat a všechno skvěle funguje a přehrává. A přitom jsem neinstaloval žádný GS Stream modul, co mi hlásilo, že chybí....
lapivorax@dhcppc0:~> smplayer
If 'smplayer' is not a typo you can use command-not-found to lookup the package that contains it, like this:
cnf smplayer
lapivorax@dhcppc0:~> cnf smplayer
Program 'smplayer' je možné najít v tomto balíčku:
* smplayer [ cesta: /usr/bin/smplayer, repozitář: zypp (Packman Repository) ]
Try installing with:
sudo zypper install smplayer
lapivorax@dhcppc0:~> sudo zypper install smplayer
Diky
Tiskni
Sdílej: