Jonathan Thomas oznámil vydání nové verze 3.5.0 video editoru OpenShot (Wikipedie). Zdrojové kódy OpenShotu jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení je i balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit.
Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 2026.1 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem 8 nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.
Vláda jmenovala novým zmocněncem pro digitalizaci a strategickou bezpečnost prvního náměstka ministra vnitra Lukáše Klučku. Ten ve funkci nahradil poslance Roberta Králíčka poté, co Králíček na tento post vládního zmocněnce rezignoval. Klučka chce do roka digitalizovat všechny státní služby tak, aby vyhověly zákonu o právu na digitální služby, přičemž dosavadní plán Fialovy vlády počítal s dokončením digitalizace až někdy v roce
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 149.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Vypíchnout lze bezplatnou vestavěnou VPN s 50 GB přenesených dat měsíčně, zobrazení dvou webových stránek vedle sebe v jednom panelu (split view) nebo možnost přidat poznámky k panelům (Firefox Labs). Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 149 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly vydány nové verze 5.3.0 a 6.0.0 svobodného multiplatformního programu pro skicování, malování a úpravu obrázků Krita (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Obě verze vycházejí ze stejného zdrojového kódu – rozdíl je v použitých verzích Qt a KDE Frameworks. Krita 6.0.0 je první vydání postavené na Qt 6 a stále je považovaná za experimentální. Má lepší podporu Waylandu. Přináší podporu protokolu Wayland
… více »Byla vydána nová verze 10.2 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze nové balíčky Immich, Immich Machine Learning, uv a RustDesk Client.
TypeScript (Wikipedie), tj. JavaScript rozšířený o statické typování a další atributy, byl vydán v nové verzi 6.0. Příští verze 7.0 je kvůli výkonu přepisována do programovacího jazyka Go.
Christian Schaller z Red Hatu na svém blogu popsal své zkušenosti s používáním AI při vývoji open source aplikací pro Linux. Pomocí různých AI aktualizoval nebo vytvořil aplikace Elgato Light GNOME Shell extension, Dell Ultrasharp Webcam 4K, Red Hat Planet, WMDock, XMMS resuscitated (aktualizace z GTK 2 a Esound na GTK 4, GStreamer a PipeWire) a Monkey Bubble. SANE ovladač pro skener Plustek OpticFilm 8200i se mu zatím nepovedl.
Americké firmy Tesla a SpaceX postaví v texaském Austinu moderní komplex na výrobu čipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí projektu s názvem Terafab budou dvě moderní továrny na výrobu čipů – jedna se zaměří na automobily a humanoidní roboty, druhá na datová centra ve vesmíru. Uvedl to generální ředitel těchto firem Elon Musk. Projekt by podle odhadů měl stát 20 miliard USD (zhruba 425 miliard Kč).
Byla vydána nová stabilní verze 6.11 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: Authorized to sbartmanova, krb5 principal sbartmanova@JOOMLADEV.DYNDNS.ORG (krb5_kuserok) Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: debug3: mm_answer_gss_userok: sending result 1 Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: debug3: mm_request_send entering: type 42 Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: debug3: mm_request_receive_expect entering: type 50 Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: debug3: mm_request_receive entering Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: debug1: do_pam_account: called Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: debug3: PAM: do_pam_account pam_acct_mgmt = 6 (Permission denied) Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: debug3: mm_request_send entering: type 51 Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: Failed gssapi-with-mic for sbartmanova from 10.0.0.5 port 60917 ssh2 Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: debug3: mm_request_receive entering Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: debug1: do_cleanup Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: debug1: PAM: cleanup Feb 11 14:51:00 joomladev2 sshd[17172]: debug3: PAM: sshpam_thread_cleanup enterinObsah pam souborů je následující:
cat /etc/pam.d/sshd auth include system-remote-login account include system-remote-login password include system-remote-login session include system-remote-login
cat /etc/pam.d/system-remote-login auth include system-login account include system-login password include system-login session include system-login
cat /etc/pam.d/system-login auth required pam_tally.so onerr=succeed auth required pam_shells.so auth required pam_nologin.so auth include system-auth #account required pam_access.so account required pam_nologin.so account include system-auth account required pam_tally.so onerr=succeed password include system-auth session required pam_env.so session optional pam_lastlog.so session include system-auth session optional pam_ck_connector.so nox11 session optional pam_motd.so motd=/etc/motd session optional pam_mail.so
cat /etc/pam.d/system-auth #%PAM-1.0 # This file is auto-generated. # User changes will be destroyed the next time authconfig is run. auth required pam_env.so auth sufficient pam_unix.so nullok try_first_pass auth requisite pam_succeed_if.so uid >= 500 quiet auth sufficient pam_krb5.so use_first_pass auth required pam_deny.so account required pam_unix.so broken_shadow account sufficient pam_localuser.so account sufficient pam_succeed_if.so uid < 500 quiet account [default=bad success=ok user_unknown=ignore] pam_krb5.so account required pam_permit.so password requisite pam_cracklib.so difok=2 minlen=8 dcredit=2 ocredit=2 retry=3 password sufficient pam_unix.so sha512 shadow nullok try_first_pass use_authtok password sufficient pam_krb5.so use_authtok password required pam_deny.so session optional pam_keyinit.so revoke session required pam_limits.so session optional pam_mktemp.so session [success=1 default=ignore] pam_succeed_if.so service in crond quiet use_uid session required pam_unix.so session optional pam_krb5.soNevíte, kde mám chybu? Předem děkuji za vaše rady.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: