Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].
Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.
Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
Především ověřte, zda nejde o problém s filtrováním MAC adres na straně routeru. Dále je třeba ověřit nastavení algoritmu výměny klíčů, abyste například nevyžadoval CCMP na síti, která podporuje pouze TKIP (a naopak).
Pokud nic z toho není příčina, nejspíš nezbude nic jiného, než si napsat konfigurační soubor pro wpa_supplicant
. Pak můžete spustit wpa_supplicant
v debug režimu a uvidíte velkou spoustu hlášek, které mohou napovědět, co přesně je špatně.
Jak má konfigurační soubor vypadat, to popisuje man wpa_supplicant.conf
. Hned první příklad tam uvedený by se vám mohl hodit.
Jak spustit wpa_supplicant
(s udáním správného WiFi rozhraní a v debug režimu), to popisuje man wpa_supplicant
.
Zjevně jde o starší hardware. Pokud používáte k nastavení sítě nějaký klikací nástroj, mohl tento nástroj špatně nastavit wpa_supplicant
, tedy například vybrat špatný typ zařízení. Pokud má příslušný konfigurační nástroj nějaký ladící nebo konzolový výstup, určitě by stálo za úvahu ho sem napsat.
Tiskni
Sdílej: