abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1991 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: smartmontools - webovy frontend

    2.3.2010 08:07 Pepa
    smartmontools - webovy frontend
    Přečteno: 412×
    DD,

    hledam nejaky webovy frontend pro monitorovani disku pomoci SMARTu (smartmontools), pripadne by se mohlo jednat primo i o balik pro monitoring celeho serveru. Nemel by nekdo nejaky tip?

    Po nekolika hodinach patrani jsem narazil pouze na opensmart, ale ten mi ne ve vsech ohledech vyhovuje. Idealni by bylo, kdyby tahal buffer zprav z disku, informoval o udalostech na disku a jeho zivotnosti.

    Pepa

    Odpovědi

    2.3.2010 09:18 Sopťa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: smartmontools - webovy frontend
    Ahoj, co třeba Munin

    Sopťa
    2.3.2010 11:26 Šangala | skóre: 56 | blog: Dutá Vrba - Wally
    Rozbalit Rozbalit vše Re: smartmontools - webovy frontend
    Možná se Vám to nebude zdát, ale i tak to lze.
    Tady mám jednoduchý výpis ze serverů pomocí conky.
    Je tam stav S.M.A.R.T. i RAIDu i zaplnění a je tam pár kontrolních mechanismů na zaplnění disku, velikosti/existence záloh, běh služeb apod.
    A je to jednoduše scriptem vygeneruji soubor s informacemi na serveru a uložím jej tam, a conky si jej automaticky stahuje (1x za 10min) pomocí skriptu přes SSH autentifikované klíčem bez hesla na speciálního restrict. uživatele.
    Je tam vidět i že server „lion“ má virtuální mašiny, která to dělá každá za sebe a hlavní server si to od nich také bere a dává to do svého výpisu.
    Vygenerovaný soubor lze klidně zobrazovat apachem jako html stránku :).
    Pro mně to má velkou výhodu, že na co si vzpomenu, jakoukoliv kontrolu, tak ji jen doplním do sciptu.
    To, že trpíš stihomamem, ještě neznamená, že po tobě nejdou. ⰞⰏⰉⰓⰀⰜⰉ ⰗⰞⰅⰜⰘ ⰈⰅⰏⰉ ⰒⰑⰎⰉⰁⰕⰅ ⰏⰉ ⰒⰓⰄⰅⰎ ·:⁖⁘⁙†
    2.3.2010 19:17 pee
    Rozbalit Rozbalit vše Re: smartmontools - webovy frontend
    20.6.2010 22:41 lg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: smartmontools - webovy frontend
    phpsysinfo, mnoho zajimavych informaci o hw i systemu, graficke sablony, en/cs/sk...

    http://phpsysinfo.sourceforge.net/

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.