Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Ahoj,
pronajal jsem si server u vpsfree.cz (Debian 5.0.1). Zatím jsem nastavil všechno, co potřebuji, ale teď jsem se zasekl u firewall. Četl jsem několik tutoriálů, ale mám strach, abych sám sebe neustřihnul. Rád bych zakázal veškerou komunikaci až na ssh a openvpn. Možná by mohl zůstat ještě povolený port 80, 443. V rámci lokální sítě (vpn) by měla být povolená kompletní komunikace. Asi je ještě důležité nastavení vpn
# server mode server # tls jako server tls-server # port, 1194 = default port 1194 # protokol, tcp/udp proto tcp-server # nastavi zarizeni dev tap0 # adresa serveru ifconfig 10.0.1.100 255.255.255.0 # rozsah adres pro klienty ifconfig-pool 10.0.1.1 10.0.1.20 255.255.255.0
Můžete mi prosím poradit s konfigurací? Moc díky za každý tip.
#!/bin/sh IP=mojeip LO=lo iptables -F iptables -X #POLICY iptables -P INPUT DROP iptables -P OUTPUT DROP iptables -P FORWARD DROP #IFACE iptables -A INPUT -i $LO -j ACCEPT ####### #INPUT# ####### #ICMP iptables -A INPUT -p icmp -d $IP -j ACCEPT #TCP iptables -A INPUT -p tcp -d $IP --destination-port 443 -j ACCEPT iptables -A INPUT -p tcp -d $IP --destination-port 80 -j ACCEPT iptables -A INPUT -p tcp -d $IP --destination-port 22 -j ACCEPT #UDP iptables -A INPUT -p udp -d $IP --destination-port 1194 -j ACCEPT ########## # OUTPUT # ########## iptables -A OUTPUT -j ACCEPT iptables -A OUTPUT -p icmp -j ACCEPT ######### #DEFAULT# ######### iptables -A INPUT -j DROP ###### # END# ######NN
#!/bin/sh IP=mojeip LO=tap0 iptables -F iptables -X #POLICY iptables -P INPUT DROP iptables -P OUTPUT DROP iptables -P FORWARD DROP #IFACE iptables -A INPUT -i $LO -j ACCEPT ####### #INPUT# ####### #ICMP iptables -A INPUT -p icmp -d $IP -j ACCEPT #TCP # iptables -A INPUT -p tcp -d $IP --destination-port 443 -j ACCEPT # iptables -A INPUT -p tcp -d $IP --destination-port 80 -j ACCEPT iptables -A INPUT -p tcp -d $IP --destination-port 22 -j ACCEPT iptables -A INPUT -p tcp -d $IP --destination-port 1194 -j ACCEPT #UDP # iptables -A INPUT -p udp -d $IP --destination-port 1194 -j ACCEPT ########## # OUTPUT # ########## iptables -A OUTPUT -j ACCEPT iptables -A OUTPUT -p icmp -j ACCEPT ######### #DEFAULT# ######### iptables -A INPUT -j DROP #######Chci mít z venku dostupné jen vpn a ssh. Jinak uvnitř běží apache a winstrom server - na portu 5434 (Java). Na apache se dostanu, ale na winstrom ne... když restartuji službu, ani se nespustí. Přikládám výpis z jejího logu
21:21:23,110 ERROR WinStromServer:491 - Error starting WinStrom server java.net.BindException: Address already in use at java.net.PlainSocketImpl.socketBind(Native Method) at java.net.PlainSocketImpl.bind(PlainSocketImpl.java:359) at java.net.ServerSocket.bind(ServerSocket.java:319) at java.net.ServerSocket.<init>(ServerSocket.java:185) at java.net.ServerSocket.<init>(ServerSocket.java:141) at org.mortbay.jetty.bio.SocketConnector.newServerSocket(SocketConnector .java:80) at org.mortbay.jetty.bio.SocketConnector.open(SocketConnector.java:73) at org.mortbay.jetty.AbstractConnector.doStart(AbstractConnector.java:28 3) at org.mortbay.jetty.bio.SocketConnector.doStart(SocketConnector.java:14 7) at org.mortbay.component.AbstractLifeCycle.start(AbstractLifeCycle.java: 50) at org.mortbay.jetty.Server.doStart(Server.java:233) at org.mortbay.component.AbstractLifeCycle.start(AbstractLifeCycle.java: 50) at cz.winstrom.net.server.WinStromServer.main(WinStromServer.java:463) at cz.winstrom.net.server.WinStromServer.main(WinStromServer.java:158) Shutting down ...Nenapadá Vás, kde může být chyba?
nmap -lp
co poslouchá na jakém portu.
Tiskni
Sdílej: