Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Řešení dotazu:
mount -o loop -t iso9660 neco.iso /mnt/nekam
neco.iso
je ten soubor a /mnt/nekam
je prázdný adresář, po úspěšném připojení v něm bude obsah obrazu.umount /mnt/nekam
Z toho ccd2 vypise v konzoli Error: cannot open source file for reading!A jak jste si ověřil, že jste si stáhl ten soubor v pořádku? A co práva k tomu souboru, co když ho má ccd2iso zakázáno číst? Až tohle vyřešíte, tak teprve pak je čas na funkci softwaru.
file
zjistil, jestli je to skutečně to, co to má být.
file /cesta/a/nazev/toho/image
Ten clovek patrne nema ani paru kde by to psal. Pod kazdym dotazem, ktery EVIDENTNE pochazi od nejake lamky se takovych par rad najde a ja se tomu porad divim.Možná to bude tím, že mi můj guru radil taky takhle, a já jsem potom trávil večery čtením manuálů
cd
, kterému se jako parametr dá cesta k adresáři, do kterého chceš přejít. Například cd tmp/
tě přesune do adresáře tmp/
. Existuje doplňování, takže když napíšeš cd tm
a zmáčkneš tabulátor, samo se doplní p/
. Hodí se to, pokud máš něco s dlouhým jménem. Pokud se nic nestane, je to pravděpodobně proto, že je možností začínajících na ta stejná písmena více. Zmáčkni proto tabulátor znovu a vypíše se ti seznam těchto možností.file
a jako parametr mu dej název toho staženého souboru. Opět funguje doplňování.Možná to bude tím, že mi můj guru radil taky takhle, a já jsem potom trávil večery čtením manuálůJo to byly casy :)) Ale je fakt ze dnes uz je to jinak, linux pouziva stale vice lidi a ne jen proto ze jsou to blazni kteri se v tom chteji hrabat. Terminal je jim cizi a co si nenaklikaji, jako kdyby nebylo. Neda se rict, ze by mi to vadilo, jako spouste ostatnich "proklinacu Ubuntu", vidim v tom v podstate jenom plusy, ale nadruhou stranu to chce se prizpusobit v tom jak s temito lidmi jednat :). noobah: Muzes ten soubor presunout ? Smazat ? resp. mas k nemu potrebna opravneni ? (viz. vlastnosti)..
jinak dekuji za rady ale bylo mi jasnez se to ma psat rovnou do terminalu coz mi taky nefungujeA jak konkrétně to nefunguje? Co konkrétně vypíše
file
?
Program ccd2iso
vypíše chybovou hlášku:
Error: cannot open source file for reading!
, pokud se mu nepodaří otevřít soubor, který jsi mu předal jako první argument. Postupuj krok za krokem:
$ cd adresar/s/clonecd/img $ ls -l $ ccd2iso clonecd.img cd.iso
S velkou pravděpodobností jsi jen zadal špatně cestu k clonecd.img
, když uvedeš pouze název souboru, tak
ccd2iso
hledá soubor v aktuálním adresáři, proto jsme nejprve pomocí příkazu cd
změnily aktuální adresář. Poté jsme ještě pro jistotu zavolali příkaz ls
, aby jsme se přesvědčili, že máme opravdu právo pro čtení a soubor se v adresáři opravdu nachází.
Tiskni
Sdílej: