Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Multiplatformní hororová adventura Whispering Willows je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 6. října.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
Ze sveta Windows znam (ucili me to tak ve skole), ze NEKDY se automaticke aktualizace vypnou, admin si je stahne na zkusebni server kde ma SW ktery bezi na produkcnim serveru tam je zkusi - zda nezbusobuji nejake problemy a v pripade ze ne tak je instaluje na produkcni server.Co jsem tak slyšel, tak na Windows je to v podstatě nutnost. Příkladem budiž vysouzená záplata kvůli neschopákům z Opery, která upgraduje Internet Explorer na verzi 8, i když nechceš.
V dokumentaci jsme se totiz docetl ze po apt-get upgrade - aktualizace stávajících balíčků novějšími verzemi ze stejné distribuce Debianu. Ja nechci novejsi verze - chci jen zaplaty na SW ktery pouzivamPokud používáš Debian Lenny (tj. stable), pak novější verze (tj. novější verze balíčku) znamená záplatu - verze software se přitom nezmění a po aktualizaci by mělo všechno fungovat. V případě, že bys měl testing nebo unstable (nebo ve zdrojích "stable" místo "lenny"), pak upgrade povyšuje i verze programů. Osobně jsem automatické aktualizace používal na jednom routeru - úložišti, o které jsem se nechtěl moc starat. Fungovalo to víceméně dobře, akorát občas to bylo potřeba zkontrolovat, protože některé aktualizace se ptaly, jestli smí restartovat službu, tzn. upgrade se nedokončil (nebylo koho se zeptat) a musel se dodělat ručně. Ani v takové situaci nicméně nic nespadlo. (Ale taky tam toho moc neběželo - Samba, dnsmasq a SSH, toť vše)
Pokud používáš Debian Lenny (tj. stable), pak novější verze (tj. novější verze balíčku) znamená záplatu - verze software se přitom nezmění a po aktualizaci by mělo všechno fungovat.Tedka jsem se dival podle distrowatch na verze programu v Lenny. Ty ktere mam dostupne v repozitarich jsou stejne verze jako uvedene v distrowatch. To by pak znamenalo ze mas pravdu a ze upgrade = "zaplata" a ne nova verze programu. Ja jsme prave myslel ze kdyz se udela nova verze programu tak ze se ji nahradi ta stara co je v repozitari, ale ono to vypada ze v repu jsou zrejme porad ty stare baliky ktere tam byly pri uvedeni distra(Lenny) na "trh":) A nove verze se tam dostanou leda bych pridal jako zdroj Debian Sqeeze.
Osobně používám na servery Debian stable a automaticky upgraduji všechno, co přímo nesouvisí se vzdáleným přístupem na server.Muzes mi napsat jak to delas ze upgradujes pouze neco? Ja mel do ted za to ze upgrade se provadi prikazem apt-get upgrade a ten upgraduje vsechny baliky co mas instalovane? Podle toho co pises to jde nejak nastavit tak abych upgradoval treba jen Apache? Zkusil jsem ted prikaz apt-get upgrade samba a stejne mi to nabidlo aktualizaci vsech baliku.
Tiskni Sdílej: