abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:44 | IT novinky

    Microsoft představil Azure Linux 4.0 a Azure Container Linux. Na konferenci Open Source Summit North America 2026 organizované konsorciem Linux Foundation a sponzorované také Microsoftem. Azure Linux 4.0 vychází z Fedora Linuxu. Azure Container Linux je založen na projektu Flatcar. Azure Linux (GitHub, Wikipedie) byl původně znám jako CBL-Mariner.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 09:33 | IT novinky

    Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 21:33 | Bezpečnostní upozornění

    Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    21.5. 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1685 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: nevidím drátovou síť v networkmanageru (Ubuntu 9.10)

    23.3.2010 00:28 asdadasdasd
    nevidím drátovou síť v networkmanageru (Ubuntu 9.10)
    Přečteno: 186×
    Zdar, mám net od Karnevalu- net jede přes DHCP a router pracuje se zařízením podle MAC- chci-li tedy net na jiném pc (pouze na jediném- tj. přehazuji kabel), musím restartovat router- načte se MAC adresa nové síťovky a frčí to zvesela dál. Čili pokud nechci restartovávat musím změnit MAC u nového PC na tu starou- tak mi to šlo ve starých verzích Ubuntu, resp. NetworkManageru (?). Ale teď v Ubuntu 9.10 přidám drátovou síť pojmenuji ji, nastavím volbu že chci DHCP, zadám MAC adresu a tato síť se mi nezobrazí ani v drátových (levý klik na ikonu networkmanager appletu) ani v dostupných. Jediný co tam pořád je vidět je AUTO ETHERNET.

    Zkusil jsem i restarty. Zkoušel jsem si hrát i s vypínáním/zapínáním volby: automaticky připojovat, dostupný pro více uživatelů, id DHCP serveru a nic.

    Když restartuji router a dám v networkmanageru AUTO ETHERNET, tak se na net dostanu. Děkuji za pomoc

    Odpovědi

    23.3.2010 08:41 asasaaasassaassa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nevidím drátovou síť v networkmanageru (Ubuntu 9.10)
    tak jsem zjistil, že odebráním/přidáním MAC adresy zviditelňuji síť v networkmanager appletu v sekci DOSTUPNÉ. Víte ale někdo jak to řešit aby mi to bralo macovku?
    23.3.2010 08:44 asasaaasassaassa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nevidím drátovou síť v networkmanageru (Ubuntu 9.10)
    jo a ta krabička nutná k restartování je zřejmě modem a ne router :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.