abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:55 | Nová verze

    Kancelářský balík LibreOffice byl vydán ve verzi 26.8. Mimo jiné vylepšuje typografii a kompatibilitu s formáty MS Office, více v poznámkách k vydání.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 14:55 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 11:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 23.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 23.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools, Libc++, Polly a Flang.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Nová verze

    Google Chrome 152 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 152.0.7977.64 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 327 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Komunita

    Před 35 lety, 25. srpna 1991, oznámil Linus Benedict Torvalds v diskusní skupině comp.os.minix, že vyvíjí (svobodný) operační systém (jako koníček, nebude tak velký a profesionální jako GNU) pro klony 386 (486), že začal v dubnu a během několika měsíců by mohl mít něco použitelného.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.8. 16:33 | IT novinky

    Apple představil čipy M6 a M5 Ultra, Mac mini s M6 nebo M5 Pro a Mac Studio s M5 Max nebo M5 Ultra. Fedora Asahi Remix zatím podporuje jenom M1 a M2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    25.8. 14:11 | Komunita

    Firefox 157 přinese zapnutou podporu rastrového grafického formátu JPEG XL. Založena je na v Rustu napsané implementaci jxl-rs používané i v Chrome a Chromiu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.8. 02:11 | Nová verze

    Vanilla OS 3 „Reunion“ byl vydán. Tato na Debianu „Sid“ založená desktopová distribuce s transakčními aktualizacemi „neměnného“ základního systému (ABRoot) nově podporuje architekturu arm64 (vedle x86-64), podporuje reprodukovatelné sestavení většiny balíčků a vylepšuje systémové nástroje. Vlastní meta-správce balíčků APX nyní používá Distrobox v2 a je dostupný i pro jiné distribuce.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    24.8. 16:00 | IT novinky

    Řemínky pro Apple Watch, bezdrátová sluchátka nebo nabíjecí adaptéry. Takovou nabídku našli v uplynulých dnech příslušníci Celního úřadu v Liberci při kontrole kamenného obchodu na Náchodsku. Celkem zde zadrželi 3 035 kusů zboží podezřelého z porušování práv duševního vlastnictví. Pokud by se jednalo o originální výrobky, jejich hodnota by podle odhadu přesáhla 10,8 milionu korun.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    24.8. 14:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 31.1 textového editoru GNU Emacs. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (29%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2501 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Dotaz: Jak vytahnou z EXIF datum a cas

    23.3.2010 07:37 Petr Drlik | skóre: 26 | Bernartice nad Odrou
    Jak vytahnou z EXIF datum a cas
    Přečteno: 535×
    Potrebuji pomoct kamaradovi. Zemrel mu syn, ktery fotil na digital ruzne vystavy. Nyni se bavi tim, ze z fotek setavuje album. Problem je v tom, ze fotky jsou zkopirovany na CD a tam ve vypisu neni originalni datum a cas vytvoreni, podle ktereho by jsme poznali, jak sly fotky po sobe. On PC moc nehovi, tak jsem mu navrhl, ze mu dodam vypis datumu a casu podle snimku. Kdyby se jednalo o par fotek, v prohlizeci neni problem zjistit.

    V diskuzi jsem nasel nekolik prikazu, ktere jsem si do MDK 2010 priinstaloval. Pri Exif byl problem v tom, ze nazev snimku je "Snímek 002.jpg" (ceska diakritika + mezera), takze jsem zadal pro vypis jednoho snimku exif "Snímek 002.jpg" a teprve potom mi to vypsalo celou galerii vlastnosti. Nevim jak zadat povel v text.rezimu, aby mi to vzalo soubory s mezerou a vypsalo JEN! datum a cas snimku.

    Potom jsem jeste narazil na povel jhead. Zkopiroval jsem si snimky na HD, a zadal povel jhead -nfNazev_%y%m%d-%H%M%S *, ktery jsem videl nekde v diskuzi. Poprve se to nepodarilo(soubory jen ke cteni), podruhe uz prejmenovani na Nazev_050918-215413.jpg. Snimek jsem kontroloval a data sedi. Jen bych potreboval, aby v tom prejmenovanem souboru zustal povodni nazev Snímek 002.(nevim, jak s tou mezerou a zadanim nazvu)

    Muzete mne nakopnout, jak pokracovat? Kdyz uz by nesel vypsat prosty text u EXIF, tak bych to resil prejmenovanim u JHEAD, potom vypsanim nazvu vsech snimku do souboru a z neho uz bych si to v nejakem databazovem programu rozdelil.

    Dik
    Kdyby se bříza nestyděla, tak hoří i pod vodou !

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    23.3.2010 07:54 Zdenek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak vytahnou z EXIF datum a cas
    Nebude lepsi nastavit ten originalni cas primo souborum? jhead -ft *
    23.3.2010 08:24 xxl | skóre: 26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak vytahnou z EXIF datum a cas
    jhead -ft -nf%f_%y%m%d-%H%M%S soubor.jpg

    (if the format string contains '%f', this will substitute the original name of the file (minus extension).)
    23.3.2010 20:37 Petr Drlik | skóre: 26 | Bernartice nad Odrou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak vytahnou z EXIF datum a cas
    Dik obema.

    Tak jsem to doma skusil, ziskal jsem vypis a s tim si uz poradim v nejakem tabulkovem calculatoru
    Kdyby se bříza nestyděla, tak hoří i pod vodou !

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.