abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:55 | Komunita

    FFmpeg nechal kvůli porušení autorských práv odstranit z GitHubu jeden z repozitářů patřících čínské technologické firmě Rockchip. Důvodem bylo porušení LGPL ze strany Rockchipu. Rockchip byl FFmpegem na porušování LGPL upozorněn již téměř před dvěma roky.

    🇨🇽 | Komentářů: 4
    dnes 15:44 | Zajímavý software

    K dispozici je nový CLI nástroj witr sloužící k analýze běžících procesů. Název je zkratkou slov why-is-this-running, 'proč tohle běží'. Klade si za cíl v 'jediném, lidsky čitelném, výstupu vysvětlit odkud daný spuštěný proces pochází, jak byl spuštěn a jaký řetězec systémů je zodpovědný za to, že tento proces právě teď běží'. Witr je napsán v jazyce Go.

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    dnes 15:33 | Zajímavý software

    Yazi je správce souborů běžící v terminálu. Napsán je v programovacím jazyce Rust. Podporuje asynchronní I/O operace. Vydán byl v nové verzi 25.12.29. Instalovat jej lze také ze Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (34%)
     (1%)
     (19%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (12%)
     (13%)
     (17%)
    Celkem 166 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    Dotaz: Postfix - jedna emailova domena, uzivate na 2 geograficky oddelenych mistech

    2.4.2010 11:40 minca
    Postfix - jedna emailova domena, uzivate na 2 geograficky oddelenych mistech
    Přečteno: 185×
    Ahoj,

    nenapada me, jak co nejlepe resit ukol, jdu si proto pro radu. Mam 2 firmy (domena1.cz a domena2.cz), ktere jsou od sebe geograficky oddeleny a obe pripojeny k internetu 2Mbit linkou. Firmy se spojily a chteji si uzivat 1 spolecnou domenu ( alespon co se emailovych adres tyce ) - domena3.cz

    Uzivatele v 99% sedi v kancelari a postu si vybiraji pomoci POP3 nebo IMAPu z lokalnich postovnich serveru na ktere je smerovana posta pro tu kterou domenu.

    Jak to ale resit, kdyz cast uzivatelu s domena3.cz je na jednom miste a cast na jinem. Nerad bych prijimal vsechnu postu na serveru1 a az po zjisteni, ze se jedna o postu pro uzivatele z druhe kancelare preposilal na server2 - jde mi o zbytecne zatizeni konektivity.

    Libilo by se mi reseni: server3 na rychle konektivite(mam) s prioritou MX 10 - prijima veskerou postu pro domena3.cz a podle uzivatele ji preposila na server2 nebo server1

    server1 a server2 maji prioritu MX > 10 a v pripade padu serveru3 prijimaji postu pro domena3.cz a dle uzivate si postu bud nechaji, nebo preposlou na protejsi server

    Je to realna predstava?

    Jen dodam, ze vsude bezi postfix.

    Diky, Martin Smetak

    Odpovědi

    2.4.2010 11:51 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix - jedna emailova domena, uzivate na 2 geograficky oddelenych mistech
    Je to reálná představa. Nastavte přeposílání účtů z domena3.cz na příslušné účty v domena1.cz a domena2.cz, tuhle konfiguraci pak dejte na všechny 3 servery. Servery pro domena1.cz a domena2.cz pak nastavte jako záložní pro domena3.cz a pak už jen nastavte příslušné MX záznamy.
    2.4.2010 12:30 minca
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix - jedna emailova domena, uzivate na 2 geograficky oddelenych mistech

    Diky za odpoved. Jen ... je to mou neznalosti ... kdyz budou servery pro domena1.cz a domena2.cz nastaveny jako zalozni (relay domains) pro domena3.cz, bude fungovat toto preposilani posty mezi server1 a server2 i bez funkcnosti serveru3?

    Pokud ne, asi bych tento krok vynechal a nastavil:

    MX 10 server3
    MX 20 server1
    MX 30 server2


    Nastavil bych:

    na serveru3(pater):
    -----------------------------------------------
    /etc/postfix/main.cf:
    virtual_alias_maps = hash:/etc/postfix/virtual

    /etc/postfix/virtual:
    uzivatel1@domena3.cz uzivatel1@domena1.cz
    uzivatel2@domena3.cz uzivatel2@domena2.cz

    na server1:
    -----------------------------------------------
    /etc/postfix/virtual:
    uzivatel2@domena3.cz uzivatel2@domena2.cz

    na server2:
    -----------------------------------------------
    /etc/postfix/virtual:
    uzivatel1@domena3.cz uzivatel1@domena1.cz

    No, nebudu tlachat, jdu to vyzkouset.

    Diky za nasmerovani

    2.4.2010 13:25 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix - jedna emailova domena, uzivate na 2 geograficky oddelenych mistech
    Máte pravdu, na závěr jsem to zmotal. Ty dva servery musí být nastaveny jako záložní jen v DNS (vyšší MX záznam), samotné poštovní servery pro domena1.cz a domena2.cz musí být nakonfigurovány tak, aby přijímaly poštu pro domena3.cz (nejlépe asi jako virtual_alias_domain) a e-maily pak přesměrovány na správný e-mail (buď v domena1.cz nebo v domena2.cz). Platí tedy to, co jsem napsal na začátku – na všechny tři servery dát stejnou konfiguraci přesměrování e-mailů pro domena3.cz.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.