abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | Komunita

    Na YouTube lze zhlédnout Godot Engine – 2025 Showreel s ukázkami toho nejlepšího letos vytvořeného v multiplatformním open source herním enginu Godot.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:00 | Humor

    Blíží se konec roku a tím i všemožná vyhlášení slov roku 2025. Dle Collins English Dictionary je slovem roku vibe coding, dle Dictionary.com je to 6-7, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 09:55 | IT novinky

    Cloudflare Radar: podíl Linuxu na desktopu dosáhl v listopadu 6,2 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 19:22 | Pozvánky

    Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak doražte na listopadovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. Mezi nejvýznamnější novinky patří Průšovo oznámení Core One L, zavedení RFID na filamentech, tisk silikonu nebo nový slicer. Dozvíte se ale i

    … více »
    bkralik | Komentářů: 4
    včera 05:00 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.50.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.11. 23:11 | Zajímavý software

    Komunita kolem Linux Containers po roce vývoje představila (YouTube) neměnný operační systém IncusOS speciálně navržený pro běh Incusu, tj. komunitního forku nástroje pro správu kontejnerů LXD. IncusOS poskytuje atomické aktualizace prostřednictvím mechanismu A/B aktualizací s využitím samostatných oddílů a vynucuje zabezpečení bootování pomocí UEFI Secure Bootu a modulu TPM 2.0. Postaven je na Debianu 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    8.11. 22:44 | IT novinky

    Mozilla začne od ledna poskytovat komerční podporu Firefoxu pro firmy. Jedná se o podporu nad rámec stávající podpory, která je k dispozici pro všechny zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.11. 03:44 | Komunita

    V Bolzanu probíhá konference SFSCON (South Tyrol Free Software Conference). Jean-Baptiste Kempf, zakladatel a prezident VideoLAN a klíčový vývojář VLC media playeru, byl na ní oceněn cenou European SFS Award 2025 udělovanou Free Software Foundation Europe (FSFE) a Linux User Group Bolzano‑Bozen (LUGBZ).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    8.11. 02:44 | Zajímavý projekt

    Open-source minimalistický trackball Ploopy Nano byl po modelech modelech Classic a Thumb Trackball také aktualizován. Nová verze Nano 2 používá optický senzor PAW3222 a k původně beztlačítkovému designu přidává jedno tlačítko, které ve výchozí konfiguraci firmwaru QMK přepíná režim posouvání koulí. Sestavený trackball nyní vyjde na 60 kanadských dolarů (bez dopravy a DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    7.11. 14:22 | Zajímavý článek

    Github publikoval Octoverse 2025 (YouTube), tj. každoroční přehled o stavu open source a veřejných softwarových projektů na GitHubu. Každou sekundu se připojil více než jeden nový vývojář. Nejpoužívanějším programovacím jazykem se stal TypeScript.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (47%)
     (18%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (22%)
     (15%)
     (15%)
    Celkem 337 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    Dotaz: Video po siti: slaby klient + silny server

    11.4.2010 18:34 Jerry
    Video po siti: slaby klient + silny server
    Přečteno: 265×
    Mam velice slaboucky notebook, ktery uz nezvladne plynule prehravat vsechna videa. Videa mam ulozena na docela silnem pocitaci, takze se stejne prenasi po siti. Napadlo me, zda by server nemohl videa castecne predzvykat tak, aby je pak klient umel bez trhani prehrat. Sit je ethernet 100 Mbps. Napady na reseni?

    Odpovědi

    Jesus Jimenez avatar 11.4.2010 18:48 Jesus Jimenez | skóre: 29
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Video po siti: slaby klient + silny server
    Pustit si X na serveru, prehravat na tom video a pristupovat k tomu vzdalene?
    Doaenův zákon průtahů: Čím pomaleji pracuješ, tím méně naděláš chyb. -- Murphy
    11.4.2010 18:51 wike | skóre: 19 | blog: experimental
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Video po siti: slaby klient + silny server
    Co tak naforwardovat X11 zo serveru a len zobrazovat vystup na klientovi ?

    Forwarding audio and video to another computer
    11.4.2010 21:18 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Video po siti: slaby klient + silny server
    To sice lze vyresit, ale nesmi to byt az tak slaby, ze to nestihne vykreslovat. Mel jsem tohle na klientech co byly Pentium 75 s grafikou S3 (kde je te ucebny konec, to se tam aspon pouzival linux na 100%, fnuk...) a tam uz video a flashe a podobny veci nestihaly. V okne jeste jakz takz, ale fulscreen uz byl sekany.

    Ten notes sice nemusi mit vykon na dekodovani video kodeku, ale musi byt schopen prijmout data X protokolu a zobrazit je na fullscreenu.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    12.4.2010 01:30 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Video po siti: slaby klient + silny server
    No, na Pentiu III 1.73GHz je vyrazne narocnejsie prehravat video prijimane X protokolom, nez ho dekodovat z disku. Ale je mozne, ze je to instrukcnou sadou procesora - t.j. na procesore bez MMX, SSE atd by ten rozdiel nemusel vyjst taky hrozny. Ale aj tak si myslim, ze na to treba pomerne silny procak.

    Mozno keby server rekodoval do nejakeho nenarocneho formatu (MPEG2?), tak by to nb stihol aj prijimat aj dekodovat a vykreslovat.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    12.4.2010 08:43 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Video po siti: slaby klient + silny server

    Existuje projekt virtualgl, který se zaměřuje na přenášení akcelerovaného OpenGL obrazu na vzdálené stroje. Mimo jiné obsahuje optimalizovaný dekodér JPEGu. Tuto technologii používají třeba sunovské tenké klienty Raydesk.

    Jiné řešení je zmenšit přenášený obraz a na klientovi zvolit horší rozlišení (pokud to je plečka, co ani neumí Xvideo) nebo ho přes Xvideo hardwarově naškálovat.

    Přeci jenom hlavním problémem je propustnost. 100Mb/s není z hlediska videa mnoho. A když si vezmete, že to musí projít ze síťovky do paměti, pak do procesoru a přes X server do videopaměti, tak se není čemu divit.

    Mimochodem zkuste přehrávat programem ffplay z balíku ffmpeg. Obvykle je o několik kroků před ostatními přehrávači. Se správnými parametry -skiploop a -skipframe zvládne i videa, kdy MPlayer už nestíhá.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.