Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
plugin /usr/lib/openvpn/openvpn-auth-pam.so login
.plugin /usr/share/openvpn/plugin/lib/openvpn-auth-pam.so system-authpripadne jeste na strane klienta:
auth-user-passNN
Wed May 5 09:42:09 2010 PLUGIN_INIT: could not load plugin shared object /usr/share/openvpn/plugin/lib/openvpn-auth-pam.so: /usr/share/openvpn/plugin/lib/openvpn-auth-pam.so: cannot open shared object file: No such file or directory
.
Ale aj ked pouzijem stary sposob a zapnem auth-user-pass tak ma autentifikuje ak pouzijem aj kluce.
Ale ak kluce odstranim, necham len ca a pouzivam auth-user-pass tak mam vyssie popisany problem.
Currently, there's limited support for IPv6. Point-to-point IPv6 tunnels are supported on OSes which have IPv6 TUN driver support (this includes Linux and the BSDs). IPv6 over TAP is always supported as is any other protocol which can run over Ethernet. When OpenVPN 2.0 is run in server mode, IPv6 is currently only supported in TAP mode, not TUN mode (Server mode IPv6 TUN support will likely be added post-2.0). The VPN carrier connection must currently use IPv4 endpoints, however there's a patch which can be found in the openvpn-devel archives which adds IPv6 support. This patch will probably be merged into the mainline post-2.0.Ale nevim jaka je soucasna situac. mam k dispozici stabilni verzi 2.1~rc11-1 takze predpokladam, ze to pujde ale nezkousel jsem to... NN
Tiskni
Sdílej: