abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:22 | IT novinky

    Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 08:22 | IT novinky

    Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 08:11 | IT novinky

    Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 07:55 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 07:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Komunita

    42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 05:22 | Nová verze

    Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:44 | Zajímavý článek

    CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    22.4. 22:22 | Nová verze

    Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (10%)
     (21%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (2%)
    Celkem 438 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 17.4. 12:41
    Rozcestník

    Dotaz: Jak na enkódovaný getstream?

    15.5.2010 18:50 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Jak na enkódovaný getstream?
    Přečteno: 388×
    Zdravím.

    Snažím se rozchodit server na streamování DVB-T vysílání po LANky (..event. i ven, kdybych se chtěl připojit zvenku). Mám k dispozici PII@350 MHz a PCI hybridní televizní kartu.

    Zatím se mi povedlo rozchodit getstream a streamuju do sítě ČT2 (večer bude hokej :-) ). Přijemně mně překvapilo, že proces cx88[0] dvb a getstream berou dohromady cca 10% CPU, takže to ten počítač bez potíží zvládá.

    Problém ale je, že takhle streamované video má celkem velký datový tok a tak se jednak nemůžu dívat přes WiFi a taky počítám, že by to nešlo z venku přes net. Chtělo by to video nějak převést do úspornějšího formátu (samozřejmě s úměrným zhoršením kvality).

    Zkoušel jsem rozjet VLC, ale jednak se mi to nepovedlo a pak jsem četl dost stížností na memory leaky a nenažranost. DVBStream se mi taky uchodit nepovedlo.

    Napdá vás nějaké řešení - tzn. jak nacpat mezi getstream a televizní kartu nejakej enkodér? Nebo ho nějak vložit za getstream ...?

    dík. Zb.
    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.