Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Zdravím. Prosím Vás o radu. Neviem do akého logu mám pozrieť aby som zistil s čím koliduje audiorekorder. Ak sa naloaduje zvukovka (snd_es1688) tak že je zapísaná v /etc/modules , tak síce normálne funguje zvuk aj prehrávače ale každý program na nahrávanie zvuku napr. krecord, audacity ...spôsobí zamrznutie PC, alebo reštart. Ak odstránim tú zvukovku z /etc/modules a potom ju manuálne natiahnem z konzoly príkazom "modprobe snd_es1688" ,tak vtedy audio rekordér normálne funguje. To je ale dosť nepraktické riešenie... (debian-kanotix)
Mno funguje to len tak že natiahnem manualne driver až po štarte KDE -nepraktické. Tak dam typ : Ak mate podobny problem v Linuxe, stiahnite si Freedos, Volcov comander, a MPXP157D -to je player vratane mp3, a rekorder DSS(Digital Sound System). Sice mi trochu trvalo kym som ten rekorder nakofiguroval v subore .ini prepisal som tam okrem ineho port na 220 a už to jedeNahrava do wav aj mp3.
Ale nieee pri boote... Pri pokuse nahrat zvuk cez akykolvek sound rekorder. Ak driver natiahnem až ked KDE už beží, tak vtedy to funguje normalne. Čo sa týka Freedosu tak tam priamo rekorder aj player maju zabudovane drivery pre viac zvukoviek napr ess roznych čisel, opti, aztech ... Mam tu menšiu verziu Freedosu, neviem čo všetko je v tej vačšej 150MB CDiso
Tiskni
Sdílej: