Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
#!/bin/sh
SRCDIR="$1";
DSTDIR="$2";
NOSDAYS="$3";
EXCEPTIONLIST="/path/to/exception/list"
cd $SRCDIR
for file in $(find $SRCDIR -type f -mtime +$NOSDAYS | grep -F -f $EXCEPTIONLIST)
do
dir=$(dirname $file)
[ -d $DSTDIR/$dir ] || mkdir -p $DSTDIR/$dir
echo "Copying $file to $DSTDIR/$dir"
mv $file $DSTDIR/$dir
done
tcpdump
u a jeho novým spouštěním, lepší ale bude přesměrovat výstup tcpdump
u do nějakého logovacího nástroje, který už má rotaci logů vyřešenou. Použít by na to šel např. multilog z Daemontools, ale podobných nástrojů bude víc.
dumpcap
, pak nevím, na co se tedy ptáte.
ls -1v
vypíše soubory a adresáře – na každý řádek jeden, a seřadí je podle abecedy, čísla seřadí podle číselné hodnoty (takže a1, a2, a10…). ls -1v | head -1
vypíše vše až na poslední řádek (soubor s „abecedně posledním“ jménem).
mv `ls -I \`lsof -F n | grep test | grep pcap\`` /home/test2/
neviem ci to bude fungovat.. ale ls -> vsetky subory okrem toho ktory sa najde v lsof (neviem ako inak ho vygrepovat) a potom mv
myslim ze existuje viac sposobov ako to spravit a toto je ten obskurnejsi ;) co tak findom najst a mv subory ktore maju 100M a viac? tie uz by mohli byt kompletne
Tiskni
Sdílej: