Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Fedora 43 Asahi Remix s KDE Plasma už funguje na M3. Zatím ale bez GPU akcelerace. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
Red Hat představil nový nástroj Digital Sovereignty Readiness Assessment (GitHub), který organizacím umožní vyhodnotit jejich aktuální schopnosti v oblasti digitální suverenity a nastavit strategii pro nezávislé a bezpečné řízení IT prostředí.
BarraCUDA je neoficiální open-source CUDA kompilátor, ale pro grafické karty AMD (CUDA je proprietární technologie společnosti NVIDIA). BarraCUDA dokáže přeložit zdrojové *.cu soubory (prakticky C/C++) přímo do strojového kódu mikroarchitektury GFX11 a vytvořit tak ELF *.hsaco binární soubory, spustitelné na grafické kartě AMD. Zdrojový kód (převážně C99) je k dispozici na GitHubu, pod licencí Apache-2.0.
Podvodné reklamy na sociálních internetových platformách, jako je Facebook, Instagram nebo X, vytvořily loni v Česku jejich provozovatelům příjmy 139 milionů eur, tedy zhruba 3,4 miliardy korun. Proti roku 2022 je to nárůst o 51 procent. Vyplývá to z analýzy Juniper Research pro společnost Revolut. Podle výzkumu je v Česku zhruba jedna ze sedmi zobrazených reklam podvodná. Je to o 14,5 procenta více, než je evropský průměr, kde je podvodná každá desátá reklama.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.6 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Czkawka a Krokiet, grafické aplikace pro hledání duplicitních a zbytečných souborů, byly vydány ve verzi 11.0. Podrobný přehled novinek v příspěvku na Medium. Od verze 7.0 je vedle frontendu Czkawka postaveného nad frameworkem GTK 4 vyvíjen nový frontend Krokiet postavený nad frameworkem Slint. Frontend Czkawka je už pouze v udržovacím módu. Novinky jsou implementovány ve frontendu Krokiet.
Jiří Eischmann na svém blogu publikoval článek Úvod do MeshCore: "Doteď mě radioamatérské vysílání úplně míjelo. Když jsem se ale dozvěděl, že existují komunity, které svépomocí budují bezdrátové sítě, které jsou nezávislé na Internetu a do značné míry taky elektrické síti a přes které můžete komunikovat s lidmi i na druhé straně republiky, zaujalo mě to. Když o tom přede mnou pořád básnili kolegové v práci, rozhodl jsem se, že to zkusím taky.
… více »Byla vydána verze 0.5.20 open source správce počítačových her na Linuxu Lutris (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Peter Steinberger, autor open source AI asistenta OpenClaw, nastupuje do OpenAI. OpenClaw bude převeden pod nadaci a zůstane otevřený a nezávislý.
Ahoj, mám toršku bordel v certifikátech a potřeboval bych to trochu ujasnit.
Vytvářím aplikačku na podpis PDF. k podpisu využívám TCDP, který využívá OPENSSL.
TCP obsahuje example s klíčem:
-----BEGIN CERTIFICATE-----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-----END CERTIFICATE-----
-----BEGIN RSA PRIVATE KEY-----
MIICXQIBAAKBgQDAqIL0uGKmTR98Lxx2vEEE1OGKkMXFo0JViitALe7Onhxxqx0H
XMUDKF5mvEVu1rcvh7/oAnAfrCuEpL/up3u1mQCgBE7WXBnFFE/AE3jCksh9OkS0
Z0Xj9woN5bzxRDsGoPiOu/4xzk5qSEXt8jf2Ep90QuNkqLIRT4swAzpDbwIDAQAB
AoGAXc+wNMmz/5Z+RlIKYia44klmqbplEx+0JULqXI4BQsrqvs67i+I4bJkznoL+
rEIRYSuQ3sCRKFsFtckjTGpxadnxkB+uwGKc6pZChv99BFX6HFR4hgBlT/BBRAQA
hMDlM2JIRr4S4SMVXR7MHwGMUf9mUeanGLR3ZWtU3aXJrIECQQD7OaYUVYNEEnM9
uXyjm22CuHyqyEf5gb13sK0uQty67547yJTMUQZd/sQc9KGwhzBbhrob2LO2jAhh
S+f+NSRnAkEAxFHm3fMI5RgXmswxlGm4QW07a/Ueo7ZJG6xjTkFXluJhd+XHswRD
dQIO3zG9nGjNUoeMrPhXhPvKqFc2F9RDuQJAQBEGin74N77gxqfr4ik79y8nE8J5
oGZ2s/RJZdfFRKLg3mwbjjNHhWb4Ck5UgZkoOt8TzRApXG8/n9hktE5HFwJBALur
M5AueO1Pl5kB489lNJ9OxUQRYUXMxpxuscuoCQwSwmv0O2+0/qtG2WKhUQnI4aYo
L+FV0YwtivBb1jj3T/kCQQDIWOxq8eRowdaMzvJpRUHFgMcf1AVZExKyrugwYOWd
KNsDxC4KaQOsPt8iT/Ulo4g/MJC0HolCOhWibKmR9Ayl
-----END RSA PRIVATE KEY-----
se kterým se PDF bez probémů podepíše.
Snažil jsem si stáhnout demo od PostSignum, ale ať jsem si vyžádal, nebo vygeneroval klíče, tak to byly vždy soubory s binárním kódem, ne takto:
"-----BEGIN RSA PRIVATE KEY-----
MIICXQIBAAK" atd...
máte s tímto někde zkušenosti? Díky 
Tiskni
Sdílej: