Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Dobrý den, nedaří se mi přihlásit ke svému svn.
Na repozitář jsem aplikoval:
svnserve -d -r /home/snv/aplikace/
a pak jsem si chtěl zjistit, zda-li 3690 bezi:
nmap localhost -p 3690
do konzole to vypsalo:
Starting Nmap 5.00 ( http://nmap.org ) at 2010-05-25 07:38 CEST
Warning: Hostname localhost resolves to 2 IPs. Using 127.0.0.1.
Interesting ports on niko (127.0.0.1):
PORT STATE SERVICE
3690/tcp open svn
nemuze byt problem v prihlaseni v tom, ze "Hostname localhost resolves to 2 IPs"?
v adresari "conf" v repozitari aplikace mam soubory authz, passwd, svnserve.conf,
ktere mám spravne nastaveny:
authz
* = rw
passwd
uzivatel = heslo
svnserve.conf
[general]
anon-access = none
auth-access = write
password-db = passwd
authz-db = authz
k svn se prihlasuji pomoci netbeans, ktery po zadani:
svn://localhost/aplikace
user = password
zahlasi:
Authorization failed
3690 tuneluji:
sudo ssh -l user -L3690:localhost:3690 IP.ADRESA.SERVE.RU -p PORT
nevite, kde by mohl jeste byt kratas? Diky
[users] uzivatel = hesloauthz:
[/] * = rwuser = password ?, při zadání v NetBeans je myšleno:
anon-access = read
NetBeans 6.8 - svnserve, version 1.6.5 (r38866). Z netbeans klasicky přistupuji k repozitářům v naší firmě - bez rpoblémů. spíš si myslím, že je něco špatně v nastavení m=ho serveru.
Protože, týden jsem špekuloval, jak na linuxu vytvořit svn, jak se k němu přes tunel připojit až se mě to díky kolegovy tady s fóra podařilo. Tak jsem si řekl super, repozitář jsem smazal, vytvořil novej, nastavil, naimportoval soubory a nejde se mi k němu přihlásit.
vytvořil jsem skupiny svn a uživatele svn. a příkazem: chown -R svn:svn /home/svn/aplikace/ bych tedy měl nastavit práva. Ale stále: Authorization failed
/etc/sysconfig/svnserve
- nevím jak je to na Ubuntu.ps -ef | grep svn[s]erve
by jste měl vidět v 1. sloupci na koho to běží a tomu by měl repozitář patřit.
[users] pepa = PepovoHesloauthz:
[/] * = rwa v NetBeans zadáváte do pole
User:
pepa a do pole Password:
PepovoHeslo ?
Tak už to zase funguje
Co jsem udělal:
Moje heslo se sklada ze dvou slov, mel jsem vsechna pismena malym, tak jsem heslo upravil, ze kazde slovo ma prvni pismeno v hesle velkym - nevim jest-li to ma vliv.
pak jsem rebootoval server, zapnul svnserve -d -r /repozitar a uz to slape...
Tak zase děkuji za pomoc - uvidm jak dlouho to bude fungovat
Náhodou, nemáte nějaký pěkný třeba i rozsáhlý článek v češtině, kde bych se o možnosti svnserve, svn, svnadmin, nastavení těch tří souborů v repozitáři a jejich direktivách dozvěděl více? Jen se ptám, samozřejmě, že budu googlit.
anon-access
= anonymní přístup a m;že nabývat none/read/write
, veřejné svn mají zde read
.
Tiskni
Sdílej: