Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
pouzivam 3 pocitace: Pracovny desktop, Domaci desktop a notebook. Neviete niekdo o fs, ktory by dokazal obojstrane synchronizovat data v jednom priecinku a zvladol by aj pracu v offline.
K dispozicii mam 4 pocitace
server | pevne pripojenie | stale zapnuty | pevna verejna ip |
precovny | pevne pripojenie | moze byt stale zapnuty | pevna verejna ip |
domaci | pevne pripojenie | zapnuty iba ked potrebujem | dynamicka verejna ip |
notebook | wifi / offline | zapnuty iba ked potrebujem | vacsinu casu za NAT / offline |
nenapada vas riesenie, ktore by dokazalo automaticky synchronizovat jeden priecinok na vsetky pocitace? Chcem aby boli vsetky subory na vsetkych pocitacoch pre pripad zlyhania pripojenia a naslednej praci offline. (alebo jadrovej vojny, demolacie planety Vogonskou stavebnou flotilou, utokom jasterov z podzemia, nanebovzatie Astarom Seranom...).
Use case
na vsetky pocitace mam plny pristup, pocitace bezia samozrejme na linuxe
DakujemŘešení dotazu:
Co takhle subversion? Repositář na tom serveru a pak je commit a update?
* v praci vytvorim subor (synchronizacia)
Vytvoření souboru; svn add
; svn commit
* doma zapnem pocitac (synchronizacia) upravim ho (synchronizacia) vypnem pocitac
svn update
; Práce na souboru; svn commit
* zapnem notebook (synchronizacia) vypnem, beriem na vikend prec do sveta bez internetu
svn update
; víkend práce a po připojení na internet zase svn commit
* v pondelok mam subor v praci aktualny
Před prací svn update
Takto nějak používám subversion já. Mám stále aktuální dokumenty s sebou a také stačí zálohovat jedno místo - server.
#!/bin/bash export DISPLAY=:0 #is sync in progress or sync error? if [ -f ~/.unison/lock ]; then echo "unison locked" exit; fi; #lock unison touch ~/.unison/lock #make synch unison default -batch #error in sync? if [ "$?" == "1" ]; then #warn & run gtk client notify-send --icon=/usr/share/pixmaps/unison-gtk.svg Unison "Nastala kolízia pri synchronizácii" unison-gtk default fi #unlock unison rm ~/.unison/lockkonfiguracia unisonu v ~/.unison/default.prf
# Unison preferences file root = /home/horinek/unison root = ssh://horinek@server//home/horinek/data/unison/idem to skusit nanecisto, moje testy zatial dopadly velmi slubne
Tiskni
Sdílej: