Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2025. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup je zdarma. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.
Byla vydána nová verze 2.49.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 89 vývojářů, z toho 24 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Premiér Petr Fiala (ODS) dnes na síti X vyloučil, že by za jeho vlády mohla začít platit vyhláška, podle níž by poskytovatelé internetového připojení měli uchovávat adresy internetových stránek, na které se lidé připojují.
Flock 2025, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory, proběhne od 5. do 8. června v Praze.
Zemřel Mark Klein, který dlouhá léta pracoval pro telekomunikační firmu AT&T a proslavil se jako whistleblower, když zveřejnil informace o spolupráci AT&T s agenturou NSA. Cílem spolupráce bylo sledovat veškerou komunikaci občanů za pomocí zařízeních v místnosti 641A. O spolupráci obou subjektů napsal knihu Wiring Up The Big Brother Machine...And Fighting It.
Byla vydána nová verze 16 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Texas Instruments představil nejmenší mikrokontrolér na světě MSPM0C1104. Je o 38 % menší než současné nejmenší mikrokontroléry. Má pouze 1,38 mm².
pouzivam 3 pocitace: Pracovny desktop, Domaci desktop a notebook. Neviete niekdo o fs, ktory by dokazal obojstrane synchronizovat data v jednom priecinku a zvladol by aj pracu v offline.
K dispozicii mam 4 pocitace
server | pevne pripojenie | stale zapnuty | pevna verejna ip |
precovny | pevne pripojenie | moze byt stale zapnuty | pevna verejna ip |
domaci | pevne pripojenie | zapnuty iba ked potrebujem | dynamicka verejna ip |
notebook | wifi / offline | zapnuty iba ked potrebujem | vacsinu casu za NAT / offline |
nenapada vas riesenie, ktore by dokazalo automaticky synchronizovat jeden priecinok na vsetky pocitace? Chcem aby boli vsetky subory na vsetkych pocitacoch pre pripad zlyhania pripojenia a naslednej praci offline. (alebo jadrovej vojny, demolacie planety Vogonskou stavebnou flotilou, utokom jasterov z podzemia, nanebovzatie Astarom Seranom...).
Use case
na vsetky pocitace mam plny pristup, pocitace bezia samozrejme na linuxe
DakujemŘešení dotazu:
Co takhle subversion? Repositář na tom serveru a pak je commit a update?
* v praci vytvorim subor (synchronizacia)
Vytvoření souboru; svn add
; svn commit
* doma zapnem pocitac (synchronizacia) upravim ho (synchronizacia) vypnem pocitac
svn update
; Práce na souboru; svn commit
* zapnem notebook (synchronizacia) vypnem, beriem na vikend prec do sveta bez internetu
svn update
; víkend práce a po připojení na internet zase svn commit
* v pondelok mam subor v praci aktualny
Před prací svn update
Takto nějak používám subversion já. Mám stále aktuální dokumenty s sebou a také stačí zálohovat jedno místo - server.
#!/bin/bash export DISPLAY=:0 #is sync in progress or sync error? if [ -f ~/.unison/lock ]; then echo "unison locked" exit; fi; #lock unison touch ~/.unison/lock #make synch unison default -batch #error in sync? if [ "$?" == "1" ]; then #warn & run gtk client notify-send --icon=/usr/share/pixmaps/unison-gtk.svg Unison "Nastala kolízia pri synchronizácii" unison-gtk default fi #unlock unison rm ~/.unison/lockkonfiguracia unisonu v ~/.unison/default.prf
# Unison preferences file root = /home/horinek/unison root = ssh://horinek@server//home/horinek/data/unison/idem to skusit nanecisto, moje testy zatial dopadly velmi slubne
Tiskni
Sdílej: