Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
tady je ten odkaz
*/2 * * * * wget http://www.estartitvacances.net/FotoKam6/Actual-Maig.jpg -O "$(date +%d%m%y%H%M%S).jpg"
Popř. je nutné za čas a před příkaz zadat uživatelské jméno - záleží kam záznam uložíš.
#!/bin/bash CESTA="/home/pepa/" OBRAZEK="http://www.estartitvacances.net/FotoKam6/Actual-Maig.jpg" /usr/bin/wget -O "${CESTA}`date '+Obrazek_%F_%H:%M'`" "${OBRAZEK}"upravte si cesty ve výše uvedeném sriptu
chmod +x /cesta/ke/scriptu/stahni.bash
*/2 * * * * */2 * * * * /cesta/ke/scriptu/stahni.bash >>/dev/null
crontab -e
, a vložte uvedený řádek (opravte cestu).*/2 * * * * /cesta/ke/scriptu/stahni.bash >/dev/null >>/dev/null
/cesta/ke/scriptu/stahni.bash >/dev/null >>/dev/nullK cemu je ten '>>' (pripojeni vystupu k /dev/null - k cemu je to dobre??). Nemel jsi nahodou na mysli (viz '&')
*/2 * * * * /cesta/ke/scriptu/stahni.bash &>/dev/null
? Tedy spojeni std. a chyboveho vystupu na /dev/null?
*/2 * * * * /cesta/ke/scriptu/stahni.bash >/dev/null 2>/dev/null
Skript funguje vyborneTo neni zadny skript. To je jednoduchy prikaz. Vitej v Unixu!
porad do mailu chodi info o tom, ze stazeni probehlo..I s tim ampersandem (&>/dev/null)? Hmmmmm.
>/dev/null >>/dev/null 2>/dev/null &>/dev/null atd.?
/dev/null
= černá díra
man cron
... When executing commands, any output is mailed to the owner of the crontab ...Rekl bych, ze prave ty chybove hlasky budou asi to nejpodstatnejsi pro majitele zaznamu v crontab :)
muzete me prosim odkazat na nejaky mini-howto, kde zjistom rozdily
man bash
, kapitola REDIRECTION
da se v cronu nastavit to,aby se script pustil v urcite datum, bezel tyden po tech 2 minutach a pak se ukoncil?To primo v cronu asi nepujde (ten umi jen pravidelne, v case neomezene spousteni procesu), ale do cronu lze pridat 2 radky, kdy ten prvni prida na zacatku tyden dalsi radek, ve kterem bude ten vlastni skript na stahovani a ten druhy radek ten vlozeny radek zase na konci tydne odebere
Zde to mate hotove. Staci si jen upravit skript meteo-run
Je k tomu i jednoduche graficke klikatko postavene na gtkdialogu.
V adresari /output/ se ukladaji soubory s nazvem podle data a casu.
Neni k tomu co dodat skripty jsou lehce citelne a modifikovatelne. Skript stahuje snimky metea kazdou hodinu (viz radek sleep 3600 v skriptu meteo-run)
Rozbalite, prectere "prectisimne.txt"
Mozna bude treba nastavit opravneni ke spousteni skriptu.
Hotovo ihned k pouziti.
Jedno plnotucny prosim za to.
At to vrci.
Tiskni
Sdílej: