abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede David Heidelberg, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    včera 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 04:44 | IT novinky

    Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2444 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Dotaz: N900 rescue image ?

    28.5.2010 22:12 Georgius | skóre: 24 | blog: jirka
    N900 rescue image ?
    Přečteno: 398×
    Hezký páteční večer, jako správný Linuxák jsem pořídil N900 ;-) a zhruba měsíc jí "normálně" používal (java, openvpn,ssh,g++ a tak podobně ;-) ). Včera mi "komunikační centrum" na prohlížení koverzací nahlásilo nějakou "poškozenou databázi", a já se dopustil zásadní debility. Řekl jsem si, že když to restartnu, tak někde visící zámek na souboru povolí a vše pojede jak má. Jak asi správně tušíte, problém se nevyřešil, ba naopak. Po zapnutí systém hodí "ubuntu-style" tečky, naběhne do dialogu k vložení PINu (nebo bez karty do loga"podávání rukou") a pak okamžitě restartuje a jede na další kolo. Když podržím vypínací vypínač, tak se za čas vypne. Chystám se ještě nechat do rána vyndanou baterku, ale tak nějak tuším, že to nepomůže. Vím, že nejjednodušší by byl reflash, ale nemám zálohované kompletně všechny kontakty a moc se mi do toho tudíž nechce (záloha je 22 dní stará :-( ).

    Našel jsem návod jak nabootovat do "záchranné konsole, bohužel tam není přímý odkaz na jádro a rescue image. Pokud bych se dostal do shellu, můžu vše zazálohovat na mikroSDHC a pak s klidným svědomím přeflešnout (třeba i na ten novější firmware, který zrovna vyšel). Nemáte to někdo ??

    Druhé řešení je to poslat do "autorizovaného servisu", cítím ovšem, že by to nejspíše dopadlo tak, že by to flešli borci tam ... má někdo jinou zkušenost ? Zachraňují data ?

    s díky Georgius

    P.S.: Zatím jsem měl jen "hloupý" telefon (on až tak hloupý nebyl ;-) ) který se prostě nabil, pak se s ním telefonovalo a nikdy jsem žádnou opravu či problém neřešil - a to byl z druhé ruky. Ano, zamáčkněme slzu a vzpomeňme minutou ticha na doby, kdy Siemens ještě vyráběl mobilní telefony ...

    Odpovědi

    28.5.2010 22:34 Stov1k | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: N900 rescue image ?
    Když maemo přeinstaluješ, věci uložené v home, to jsou kontakty, obrazky, hudba a tak podobně zůstanou nedotčeny, takže jediné co budeš muset po reinstalaci udělat je, že si budeš muset znovu nainstalovat aplikace :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.