V souvislosti s nárůstem falešných webových stránek, které se vydávají za oficiální webové stránky Portálu občana, Portálu identity občana nebo Portálu veřejné správy, se Digitální a informační agentura (DIA) rozhodla urychlit přechod Národní identitní autority na jednotnou státní doménu gov.cz a identitaobcana.cz tak přešla na identita.gov.cz [tisková zpráva].
Byla vydána verze 0.5.18 open source správce počítačových her na Linuxu Lutris (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2024. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2024. Pro programátory v TypeScriptu Advent of TypeScript. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2024…
Organizace Software Freedom Conservancy (SFC) společně se svým členským projektem OpenWrt oznámila oficiální spuštění prodeje Wi-Fi routeru OpenWrt One vyrobeného ve spolupráci s Banana Pi. Cena je 89 dolarů nebo 68,42 dolarů jenom deska. Z každého prodeje jde 10 dolarů do fondu OpenWrt v Software Freedom Conservancy. Projekt OpenWrt představil plán na výrobu vlastního routeru letos v lednu při příležitosti 20. výročí projektu.
Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.15. Díky 294 přispěvatelům.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 24.11 Stirk. Přehled novinek v Changelogu.
Byla vydána verze 0.82 telnet a ssh klienta PuTTY. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu. Vypíchnuta je vylepšená podpora Unicode.
Vánoční RoboDoupě bude v sobotu 7. prosince. Na programu je Úvod do ESP-NOW nebo Netradiční použití H-můstků.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-7 Focal, tj. sedmé stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
By musel nekdo hacknout VPNku a pak jeste heslo na SSH, to uz je psycho.Správně. Ještě že žádní psycho hackeři nejsou.
ten logovací server může být mnohonásobně lépe zabezpečenější, než ten původníTo může být pravda, ale na tom ve výsledku asi nebude moc záležet. Nakonec chcete ty data někam dostat, abyste je mohl zpracovat nebo číst, takže bude mnohem více záležet na tom, jak zabezpečíte čtení. (Pokud je chcete jen shromažďovat, tak nejbezpečnějším a nejúspornějším místem je /dev/null :)
zjistit si heslo roota ... považuji za v dnešní době hodně nerealistickéŽijete asi v jiné realitě než já (a spousta jiných).
u 2048bit klice je jenom 2^2048 moznejch privatnich klicu, coz je nejaky (a popravde celkem i maly) cislo - 3,231700607e+616 (cca.)Jak kde :)
Tedy jediné co "zbývá", je nějaký program co mu teče na vstup log v plaintextu a z něj se to pak zapisuje nějakým způsobem do nějakých šifrovaných souborů. A umí se nějak vyrovnat s rotací logů a jinými problémy - restart apache, aby se log celý nezničil při náhlém ukončení programu (OOM, restart serveru ...), atd ...Myslím, že jste na to kápnul. Ten program si musí přečíst (zapamatovat) kus záznamu z logu, ten pak zašifrovat a uložit. To není nic proti ničemu (postačí na to docela malý skript). Jen si musíte rozvrhnout, jak dlouhý kus si budete pamatovat. Pokud bude moc krátký, budete režie šifrování příliš veliká. Pokud bude moc dlouhý, hrozí, že při výpadku přijdete o adekvátně dlouhý kus záznamů. Pokud bych střelil od boku, tak bych šifroval např. jednou za minutu nebo jednou za 4 kb textu, podle toho, co přijde dřív. Samozřejmě musíte k tomu připojit nástroj, kterým budete ty logy schopen efektivně číst.
Tiskni Sdílej: