Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
Byla vydána verze 17.0.1, tj. první veřejná verze z nové řady 17.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools, Libc++, Polly a Flang.
Z aktuálních akcí na Humble Bundle lze vypíchnout sady knih Become a Python Expert by Pearson a Software Architecture by O'Reilly nebo hru PC Building Simulator (Steam, ProtonDB).
"značka FILE není podporována"
bootrect /fixboot
" z Windows7 Rescue CD.
Mas tam tu chybu, co popisuji v prispevku #2 nize.Je to tahle chyba:
sda1: _________________________________________________________________________Sorry za formatovani.
File system: ntfs
Boot sector type: Grub 2
Boot sector info: Grub 2 is installed in the boot sector of sda1 and
looks at sector 513782401 of the same hard drive for
core.img, but core.img can not be found at this
location. No errors found in the Boot Parameter Block.
Operating System: Windows 7
Boot files/dirs: /bootmgr /Boot/BCD /Windows/System32/winload.exe /grldr
bootrect
, ale bootrec
(tedy bez toho "T" na konci, viz Microsoft Support).
To chyba vznikla asi nejak takhle. Lidi si ten nazev popletli se starsi utilitou bootsect
.
Lidi si ten nazev popletli se starsi utilitou bootsect
.
Tak ona ta utilita zase neni tak stara. Dokonce je primo pro Windows7! Je videt, ze na Windows opravdu neplytvam cas. přesně tak jsem to dělal potom jsem kliknul na náhled a vyskočila červená hláška "příkaz FILE není podporován""značka FILE není podporována"
- Zalozit novy prispevek
- vlozit znacky PRE
- otevrit textovy soubor v nejakem editoru
- copy&paste sem
- hotovo
příkaz FILE není podporovánAha, uz to vidim. Ten soubor RESULTS.TXT obsahuje text: "<file system>" a kontrola prispevku si mysli, ze se pokousis vlozit nejaky - na zdejsim serveru nepovoleny - HTML prikaz <file> Musel by jsi prevezt ty lomene zavorky na prislusne HTML kody (tedy < a >) Slo by to nejak jednoduse nahradit treba pomoci programu 'tr'.
děkuji všem za pomocVsechny prispevky v teto diskusi jsou ode mne
ubuntí instalátor nabízel defaultně něco jiného než sdaTohle neni cista instalace ale upgrade z 9.x na 10.04 (nebo tak neco). Zjevne to menu vypadalo jinak, nez na co lidi byly zvykly a dost uzivatelu to zmatlo. Nevim, nepouzivam ani jedno. Jen jsem o tom cetl
Tiskni
Sdílej: