Byla vydána beta verze Linux Mintu 21.3 s kódovým jménem Virginia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze Cinnamon 6.0 s experimentální podporu Waylandu. Linux Mint 21.3 bude podporován až do roku 2027.
Pavel Bašta se v příspěvku Internetové kšefty podíval na podvody při nákupech a prodejích zboží přes různé bazarové služby. Podělil se o rozhovor, který vedl s jedním podvodníkem. V závěru upozorňuje na databází podvodníků Podvod na bazaru.
Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
To bude opravdu těžké, zjistit co z toho řetězce do hesla nepatří.supercool$A52?!@#
Až an to že tenhle řetězec útočník nezná, přemýšlej trochu
V praxi ide o to, ze ak by niekto rozluskol MD5 hash ( brute force utokom )
Kdo říká 2^128?Tolik je MD5 hashů celkem.
V případě 7znakového hesla jich bud 64^7, což je 4,4e12.Tento předpoklad v diskusi zatím nepadl.
Nejde při solení hlavně o to, aby útočník nemohl vyhledávat v tabulkách již vypočítaných hashů při ne až tak silném hesle?Obvykle to tak bývá. BTW. Já jsem se jen ptal autora původního příspěvku, protože mi ten příspěvek přišel že je to ptákovina. Od té doby jsem dostal všelijaké odpovědi, jen ne tu, na kterou jsem se ptal.
Tolik je MD5 hashů celkem.Což je úplně mimo, protože ty zkoušíš hesla a ne výsledky hashovací funkce.
BTW. Já jsem se jen ptal autora původního příspěvku, protože mi ten příspěvek přišel že je to ptákovina. Od té doby jsem dostal všelijaké odpovědi, jen ne tu, na kterou jsem se ptal.Problém byl v tom, že tazatel se ptal na hashování obecně čehokoliv a Viktor hned přišel se solením.
Což je úplně mimo, protože ty zkoušíš hesla a ne výsledky hashovací funkce.Upřímně řečeno je mimo celá ta diskuse. :) Jednou se skáče kolem hádání hesel, pak kolem louskání hashe, pak kolem solení... Moje původní zpráva pro FJ zněla "pokud se mi povede místo původního MD5 získat miliony řetězců které se hashují na ten původní MD5 tak je to nezanedbatelný výkon (popř. pokrok)". To je vše nic víc nic míň.
for ( $i = 0; $i < 10000; $i++ ) { $hash = md5( $hash ); }To asi docela zvyšuje dobu potřebnou pro brute force útok ne?
Tiskni
Sdílej: