Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
S tímhle si nevím vůbec rady, ani nic nemůžu k tomu najít. Používám conky
, které funkci jaksi plní, ale pro mě nedostatečně. Potřebuju do rohu pracovní plochy nechat pravidelně vypisovat výstup jednoho skriptu. Conky
ale blbne, výpis se po startu X zobrazí a hned zase zmizí a pak to trvá až do dalšího obnovení (mám nastaveno na interval 3 minuty), než se výpis opět zobrazí a pak už to funguje. Menší interval než 3 minuty dávat nechci, skript tahá přes HTTPS pár věcí a je zbytečné to dělat častěji.
Chci se tedy vyhnout úplně conky
. Jak ale dostanu např. xterm
do rohu na pozadí plochy, aby se choval jako conky? Čili abych neviděl jeho existenci na liště. Prostě nechci o tom programu vědět, jen když se podívám na plochu. Zbytek si dořeším sám (např. aby byl vidět na každém virtuálním desktopu a i to pravidelné obnovování, třeba přes cron
). Nebo existuje na to nějaký pěkný prográmek podobný conky
, ale prostě jen za účelem výpisu vlastních skriptů?
Pokud to hraje roli: jako WM mám PekWM.
Řešení dotazu:
${execi 180 tvoj_skript}
-tvoj_skript sa vykona kazdych 180 sekundAk to nepomoze, tak skusit dat nejaky delay v skripte (napr. sleep 2 na zaciatku skriptu)
dzen2
dzen2 -e "onstart=lower"
. Pridam to do sekce software, vubec tam neni. Ted si s tim po vecerech budu hrat, dala by se tim prakticky sestavit vlastni nahrada za conky.
Tiskni
Sdílej: