Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.
Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Pokud jsem dobře pochopil, co o sobě Seznam řekl, tak jejich testovací IPv6 web je stejně IPv6 jako tady Ábíčko. Tedy vůbec. Přesněji řečeno před celý systém předřadili proxy a tím celý jejich test skončil. Jejich problém prostě je, že vnitřní sít (= skutenčný Seznam) vůbec nemá IPv6 zapnuté, zkonfigurované a už vůbec se neví, jestli jejich skripty dokážou zpracovat IPv6 adresu. A protože se nikomu nechce šťourat do stávajícího systému, tak problém odkládají na jakýsi pozdější upgrade.
A k vaší otázce: Ano, když máte HTTP server s IPv6 adresou, tak přidání patřičného záznamu do DNS je vše, co je potřeba k tomu, aby server byl přes IPv6 dostupný.
Jiná otázka je, jak se zachovají skripty na serveru. Ale to je opravdu již jiný problém.
Tiskni
Sdílej: