Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Zdravím, potřeboval bych poradit s wifi na notebooku IBM T43p v distribuci Linux Mint 9.
Když zapnu notebook, tak po nabootování linuxu se automaticky zapne wifi. Přes klávesouvou zkratku FN + F5 se dále dějí následující věci:
- První stisknutí vypne wifi a zapne bluetooth
- Další stisknutí: wifi + bluetooth
- Poslední vypne vše
Když nechám vše vypnuté po restartu se wifi automaticky zapne. Zkoušel jsem v network manageru odškrtnout aktivní wifi, ale to nemá vliv na vypnutí wifi akorád se nezobrazí dostupné sítě. Potřeboval bych poradit jak docílit toho, abych měl po zapnutí notebooku wifi vypnuté a aktivoval si jí pomocí FN + F5, takže vlastně obráceně než je to teď.
To by možná šlo, ale rfkill vidí jenom bluetooth
~ $ rfkill list
0: tpacpi_bluetooth_sw: Bluetooth
Soft blocked: yes
Hard blocked: no
~ $
Nic tam neni.
sudo modprobe pbe5 radio=0
. Případně, existuje-li soubor /etc/modprobe.d/ipw2200.conf
nebo něco podobného, třeba se dá výchozí stav nastavit tam (options radio=0
).
/etc/modprobe.d/ipw2200.conf
neexistuje
modprobe pbe5 radio=0
příkaz je v pořádku, ale nic se nestane wifi je stále zapnutá
Nějak moc nechápu jak tohle souvisí s mým dotazem. Má smysl Thinkpad-acpi, když mi všechno funguje správně akorád jsem chtěl mít po startu wifi vypnutou místo zapnutou? Třeba tady není zmíněná instalace Thinkpad-acpi a všechno funguje kromě pár drobností. V čem přesně by tedy tohle pomohlo?
vytvořte si v /etc/modprobe.d/ nějaký *.conf soubor a napište do něj
options ipw2200 disable=1
Teď to funguje přesně jak jsem potřeboval. Vše je po startu vypnuté a po stisknutí FN + F5 to jde takhle: wifi, bluetooth, wifi + bluetooth, vše vypnuto.
Včera jsem zkusil nově vydaný OpenSuse 11.3 a zase mě potkal menší problém s wifi. FN + F5 reaguje pouze na zapnutí/vypnutí bluetooth a podle thinkwiki je to proto, že novější modely mají zvlášť wifi přepínač. Zjistil jsem, že v OpenSuse je Thinkpad-acpi a potřeboval bych poradit jak FN + F5 nastavit tak, aby fungovalo jako jsem psal výše.
Doufám, že vás tím moc neobtěžuji. Rozhoduji se mezi Ubuntu/Mint a OpenSuse a pomohlo by mi vyřešit tenhle problém s wifi, který je nejspíš u většiny novějších distribucí.
Tiskni
Sdílej: